Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 05.12.2020 15:39
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 05.12.2020 15:40
ABONE OL

İçişleri Başkanı Genel Başkanı 'nun takip edildiği iddialarını yalanladı

İçişleri Bakanı , Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı 'nun takip edildiği yönündeki ifadelerini hakkında açıklama yaptı. Soylu, Kılıçdaroğlu'nun bu iddialarının yalan olduğunu söyledi ve kendisini suç duyurusunda bulunmaya davet etti.

Kılıçdaroğlu'nun bir yalanı daha ortaya çıktı

Kendisinin, eşinin ve çocuklarının telefonları dinlendiği ve takip edildikleri yönünde yaptığı açıklamalara cevap veren İçişleri Bakanı , "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 'Kendisinin, eşinin ve çocuklarının telefonları dinlendiği ve takip edildikleri' yönünde bir açıklamada bulunmuştur. Sayın Kılıçdaroğlu'nun, tamamen gündemi değiştirme çabasıyla yaptığı ve gerçekle hiçbir ilişkisi olmayan açıklaması, devletimize ve güvenlik güçlerimizle ortaya konulan tüm mücadeleye iftiradır, bühtandır. Aynı zamanda devletimizi zafiyete uğratmaya da matuftur" ifadelerini kullandı.

"ŞÜPHESİ VAR İSE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNSUN"
Bakan Soylu'nun açıklamasının devamı şu şekilde: "Sistemimizin önemli kurumlarından birisi olan Ana Muhalefet Partisi'nin Genel Başkanlığı sorumluluğu ile asla bağdaşmamaktadır. İstihbarat birimlerimiz yılda 4 ayrı birim tarafından en az 4 kez denetlenmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun kendisinin ve ailesinin dinlendiği ya da takip edildiği yönünde bir şüphesi var ise, adresi basın yayın organları değil Cumhuriyet Başsavcılıkları olmalıdır. Savcılara yapılacak suç duyurusu karşısında atılacak tüm adımlara hazırız. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun devletin güvenlik güçlerimizin ve özellikle başarılı operasyonlara imza atan istihbarat birimlerimizin güvenini zedelemeye ve itibarını sarsmaya yönelik bu hayal ürünü açıklamalarını kınıyor, kendisini gerçek dışı iddiaları ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz."