Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 02.12.2020 09:03
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 02.12.2020 09:03
ABONE OL

? olacak mı? İşte tahminleri…

? sorusuna vatandaşlar yanıt aramaya başladı. Aralık ayına girilmesi ve hava sıcaklıklarının hızlı bir şekilde düşmesiyle birlikte kar yağışının olup olmayacağı araştırılıyor. olup olmayacağı merak edilirken, Meteoroloji’den de hava durumuna ilişkin uyarılar geldi. Balkanlardan giriş yapan soğuk ve yağışlı hava Trakya'da etkisini göstermeye başladı ve kar yağışı İstanbul’un kapısına geldi.

Kar ne zaman yağacak? İstanbul kar yağışı olacak mı? İşte İstanbul hava durumu tahminleri…

Kar ne zaman yağacak? İstanbul kar yağışı olup olmayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Balkanlardan giriş yapan soğuk ve kar yağışı nedeniyle İstanbul kar ne zaman yağacak sorusu gündem oldu. Meteoroloji'den yapılan değerlendirmelere göre de bazı bölgeler için kar yağışı, buzlanma ve don uyarısı yapıldı.

MARMARA BÖLGESİNDE SICAKLIKLAR AZALACAK

Marmara Bölgesi'ndeki sıcaklıklar 2 ila 5 derece azalarak mevsim normallerinin altına inecek.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan son tahmin ve değerlendirmelere göre, bölgede havanın çok bulutlu olması öngörülüyor.

Edirne haricinde bölge genelinde aralıklı yağmur ve sağanak bekleniyor. Bölgedeki sıcaklıklar 2 ila 5 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşecek. Rüzgarın, kuzey yönlerden kuvvetli, zamanla orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Muğla, Antalya, Kahramanmaraş, Düzce, Zonguldak, Bartın, Giresun, Sivas, Ankara çevreleri, Samsun'un doğu ilçeleri ve Trabzon'un batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

   Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Tunceli ve Erzincan'ın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

   HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

   RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden, Doğu Akdeniz ile kuzeybatı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

   İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU!