Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 01.12.2020 11:33
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.12.2020 11:33
ABONE OL

? ?

Gündemde yüzbinlerce vatandaş ? ? Sorularının yanıtlarını merak ederek araştırıyor. Koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte dün Cumhurbaşkanlığı lideliğinde kabine toplantısı yapıldı ve yeni kararlar alındı. Corona virüs ile mücadele kapsamında pek çok değişiklik yapıldı bunlara da kamu mesai saatleri de dahil edildi? Peki hangi saat aralığında hizmet verilecek? İşte ayrıntılar…

Mesai saatleri değişti mi? Kamu mesai saatleri nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün akşam yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Artan vakaların önüne geçme amaçlı alınan yeni kararlar arasında mesai saatleri de yer alıyor. Bu noktada devlet dairelerinin mesai saatleri de değişti. Kamu kurum ve kuruluşlarında işleri olan binlerce vatandaş arama motorları üzerinden kamu mesai saatlerini sorgulamaya başladı. İşte detaylar…

MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ! İŞTE YENİ KAMU MESAİ SAATLERİ

81 ilin valiliğine gönderilen "Yeni Kısıtlama ve Tedbirler" konulu genelgesi kapsamında, illerde valiler tarafından kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma başlama ve bitiş saatlerinin 2 Aralık Çarşamba gününden itibaren 10.00-16:00 arası olacak şekilde belirleneceği, personel servis saatlerinin bu mesai saatlerine göre yeniden düzenleneceği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına kamuda çalışanların mesai saatlerinin düzenlenmesi üzerine konuyla ilgili yazı gönderildi.

Söz konusu yazıda, şu ifadeler yer aldı,

      "Covid-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratılmama ve kamu hizmetlerinin aksatılmaması şartıyla 2 Aralık 2020 tarihinde başlamak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma başlama ve bitme saatlerinin, merkezde Cumhurbaşkanlığı, bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici, bakanlıklar, bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşları için bakan, diğer kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici, illerde valiler tarafından 10.00-16.00 olarak belirlenebilmesi Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. Salgınla mücadele amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri tarafından gereken önlemlerin alınması hususunda bilgilerini ve gereğini arz ve rica ederim."