Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.11.2020 15:51
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.11.2020 15:51
ABONE OL

hangi ülkenin? ne kadar?

hangi ülkenin? Koronavirüse karşı yeni bir umut daha belirdi. Geliştirilen yeni Moderna aşısında bazı ciddi vakalarda yüzde 100 etki sağlandığı duyuruldu. Moderna, dünya çapında 196 gönüllünün katılımıyla oluşan ilk analizine göre, aşının yüzde 94.1 etkili bulunduğunu açıkladı. Peki, ne kadar? ? İşte yanıtı!

Moderna aşısı hangi ülkenin? Moderna aşısı fiyatı ne kadar?

Moderna aşısı hangi ülkenin sorusuna arama motorlarında yanıt aranıyor. Moderna aşısı fiyatı ne kadar? Koronavirüse karşı bilim insanlarının aşı çalışmaları devam ediyor. Faz 3 çalışmaları devam eden Moderna aşısından yeni haber geldi. Peki, Moderna aşısı hangi ülkenin?

MODERNA AŞISI HANGİ ÜLKENİN?

ABD'li biyoteknoloji şirketi Moderna geliştirdikleri koronavirüs aşısına ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Kovid-19 aşısı 3. faz denemede genelge yüzde 94.1, bazı ciddi vakalarda ise yüzde 100 etki sağladı." ifadelerini kullanıldı.

Moderna, dünya çapında 196 gönüllünün katılımıyla oluşan ilk analizine göre, aşının yüzde 94.1 etkili bulunduğunu açıkladı. Katılımcılardan hiçbiri koronavirüsü sert semptomlarla geçirmezken, 30 katılımcının koronavirüsü ağır semptomlarla geçirdiği belirtildi.

Moderna'nın aşı ekibinin başında yer alan Dr. Tal Zaks, "Kovid-19 aşısı 3. faz denemede genelge yüzde 94.1, bazı ciddi vakalarda ise yüzde 100 etki sağladı." ifadelerini kullanıldı. Zaks, "Son derece etkili bir aşımız olduğuna inanıyoruz. Artık bunu kanıtlayacak verilere sahibiz. Bu salgını yok etmekte önemli bir rol oynamayı umuyoruz" dedi.

Açıklamada, şirketin pazartesi günü itibariyle ABD'de acil kullanım iznine ve Avrupa'da koşullu pazarlama iznine başvurduğu duyuruldu.

Milyonlarca dozu hazırlandığını belirten Moderna yetkilileri, 2020 yılı sonuna kadar ABD'de 10 milyon kişinin aşılanmasının mümkün olduğunu aktardı.