Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.11.2020 15:36
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.11.2020 15:51
ABONE OL

'de pes dedirten yalan haber skandalı! İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama geldi

'de sağlık sistemini hedef alan yalan haberlerin ardı arkası kesilmiyor. ’da koronavirüs testi pozitif çıkan ve durumu kritik olmasına rağmen 7 saat boyunca hastanede yer bulamayan 1 buçuk yaşındaki S.A adlı çocuğun yaşamını yitirdiği yönünde yaptıkları haberin yalan olduğu ortaya çıktı. Batman İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan basın açıklamasında, "Hastamızın da yattığı için bekletildiği ve bu sebeple hayatını kaybettiği iddiası gerçeği yansıtmamaktır" ifadeleri kullanıldı.

Halk TV'de pes dedirten yalan haber skandalı!

Son dakika haberi: 'de sağlık sistemini hedef alan yalan haberlerin ardı arkası kesilmiyor. 'da koronavirüs testi pozitif çıkan ve durumu kritik olmasına rağmen 7 saat boyunca hastanede yer bulamayan 1 buçuk yaşındaki S.A adlı çocuğun yaşamını yitirdiği yönünde yaptıkları haberin yalan olduğu ortaya çıktı. Batman İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan basın açıklamasında, "Hastamızın da yattığı için bekletildiği ve bu sebeple hayatını kaybettiği iddiası gerçeği yansıtmamaktır" ifadeleri kullanıldı.

Batman İl Sağlık Müdürlüğünün açıklaması şöyle:

Bazı basın yayın organlarında "Batman'da 7 saat boyunca yoğun bakım yatağı bekleyen çocuk yaşamını yitirdi!" başlıklı haberler üzerine bu açıklamaya gerek görülmüştür.

İddialar üzerine yapılan incelemede;

Tuberoskleroz hastası olan 18 aylık hastanın, epilepsi nedeni ile kalp ve beyin tutulumu mevcut olduğu ve bir üniversite hastanesinde takip edildiği anlaşılmıştır. Ateş ve halsizlik nedeniyle Batman ve Çocuk Hastanesine başvuran hastaya uzman hekim tarafından gerekli tetkikler yapılmış, hastamız Yoğun Bakım Servisine izole bir şekilde yatırılarak bizzat başhekim ve çocuk uzmanı eşliğinde tedavisine başlanmıştır. İleti tetkik ve tedavi için 3. basamak yoğun bakım ihtiyacı doğması üzerine, hastamıza testi yapılmıştır. Haberlerde hastanın bekletildiği iddia edilen sürenin, PCR testinin sonuçlanması için gereken süre olduğu anlaşılmaktadır. Oysa bu süre içerisinde de hastamızın zaten yoğun bakım servisinde tedavisine devam edilmiştir.

Hastamız test sonucunun çıkmasının ardından covid hastaları için ayrılmış özel bir hastanede bulunan yoğun bakım servisine çocuk uzmanı eşliğinde transfer edilmiştir. Buradaki 3 günlük takip ve tedavisinin ardından tüm müdahalelere rağmen ne yazık ki kurtarılamamıştır.

Hastamızın yoğun bakım yatağı için bekletildiği ve bu sebeple hayatını kaybettiği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.