Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.11.2020 12:42
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.11.2020 12:42
ABONE OL

Instagram profil fotoğrafı yapılamayan fotoğraf hangisi? Instagram palyaço fotoğrafı nedir?

Instagram palyaço fotoğrafı gündem oldu. Instagram profil fotoğrafı yapılamayan fotoğraf arama motorlarında sorgulanmaya başlandı. İnternette hızla yayılan esrarengiz fotoğrafın ne olduğu merak ediliyor. Instagram'da profil fotoğrafı olarak bu görüntüyü koyduğunuzda hesabınız 5 saniye içinde kullanılamaz hale geliyor. Peki, Instagram profil fotoğrafı nedir?

Instagram profil fotoğrafı yapılamayan fotoğraf hangisi? Instagram palyaço fotoğrafı nedir?

Instagram profil fotoğrafı yapılamayan fotoğraf hangisi? Instagram palyaço fotoğrafı nedir? Instagram'da ortaya çıkan esrarengiz fotoğrafı profilinde kullananların hesabı kullanılamaz hale geliyor. Bu fotoğrafın hikayesi de merak edilmeye başlandı.

INSTAGRAM PALYAÇO FOTOĞRAFI NEDİR?

Bu fotoğraf aslında yeni değil; yıllar öncesine dayanan bir hikayesi var. Fotoğrafın orijinal ismi Jonathan Galindo olarak geçiyor. Mavi balina ve momo gibi çocukların hayatlarını tehlikeye atan bir akımın simgesi.Bu tehlikeli oyunda Jonathon Galindo isimli ve köpek gibi giyinmiş bir insan karakteri, gençlere ve çocuklara özel mesajlar göndererek 'oyun oynamak isteyip istemediklerini' soruyor.

Çocuklar ve gençler oyun oynamayı kabul ettikten sonra sırasıyla kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye başlıyor ve bir süre sonra bu görevleri yerine getirmek zorunda bırakılıyor.Aksi halde oyuncular, Jonathan Galindo'nun kişisel verilerini sızdırması ile tehdit ediliyor.

Çocukların oyuna ilgi göstermesi sağlandıktan sonra, oyuncuların kendilerini oyuna devam etmek zorunda hissediyor. Oyun sırasında kendini tehdit altında hisseden çocuklar, içinde bulunduğu bu durumu aile bireylerine açıklayamıyor oyundan çıkamıyor. Oyun sürdükçe görevler ciddileşiyor ve çocukların hayatı tehlikeye giriyor. Bu açıdan momo ve mavi balinadan pek de farkı yok. Peki bu fotoğrafın kaynağı nedir? Bu akımı kim başlattı?

Bu gördüğünüz kişi Samuel Canini. Köpek yüzü görünümlü maskeyle poz veren ilk kişi kendisi. Zaten Canini, bir maske tasarımcısı. Ancak Canini'nin bu fotoğrafı farklı amaçla 'birileri' tarafından kullanılmaya başlayınca işler çığrından çıkmış. Yani fotoğraf aslında yeni değil; ancak zaman zaman internette gündem olmayı sürdürüyor. Diğer yandan işin Instagram ve Facebook tarafı da var. Çocukların hayatlarını tehlikeye sokması nedeniyle Instagram ve Facebook'ta tamamen yasaklı.

Instagram'da profil fotoğrafını bu görüntüyle değiştirdiğinizde hesabınızın kapanması sadece 5 saniye sürüyor. Sonrasında ekrana bu uyarı geliyor. Instagram hesabınız kapatılmış oluyor. Kurtarma şansınız elbette var; ancak bir süre hesabınızdan uzak kalmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle sakın denemeyin!