Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Mike Pompeo 'ye gelmeden önce ’ya askeri gücümüzün endişe verici olduğunu söyledi

'ye sadece ’ni ziyaret etmek için gelen ABD ’nun Fransız gazetesi ’ya verdiği röportaj tepki çekti. ’dan önceki durağı olan ’da ile görüşen Pompeo, gazeteye skandal açıklamalarda bulundu.

Önce skandal mesajı geldi

'ye sadece 'ni ziyaret etmek için gelen ABD 'nun Fransız gazetesi 'ya verdiği röportaj tepki çekti. 'dan önceki durağı olan 'da ile görüşen Pompeo, gazeteye skandal açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin son zamanlarda attığı adımların son derece saldırgan olduğu konusunda mutabık kaldık. Avrupa ve ABD, 'ı, bu tür eylemlerin halkının çıkarına olmadığı konusunda ikna etmek için birlikte çalışmalı. Türkiye'nin giderek artan askeri kabiliyetleri bir endişe kaynağı.

ZAMANI YOKMUŞ!
Pompeo ve eşi Susan Pompeo, İstanbul'da Fener Rum Patrikhanesi'ni ziyaret etti. Pompeo, ile görüşmesinin ardından gittiği Camii'ni gezdi. Gazetecilerin Türkiye ziyaretinin nedenine dair sorularını yanıtsız bıraktı. Ancak Türk yetkililerle görüşmenin, İstanbul'da olursa yapılabileceğini şart koştuğu, 'ya gitmeye zamanı olmadığını belirttiği ortaya çıktı.