Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Güncel
 • 14.11.2020 10:35
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 14.11.2020 11:12
ABONE OL

, önündeki metni kötü İngilizcesiyle okuyup yine 'yi şikayet etti

'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı , daha önce olduğu gibi yine 'yi şikayet etti. 'ne konuşan İmamoğlu, CV'sinde "çok iyi İngilizce biliyor" yazmasına rağmen kötü bir telaffuzla önündeki metni seslendirdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği'nin (IAPC) 9-10 Kasım 2020'de sanal olarak düzenlenen 53. Dünya Konferansı'nda açılış konuşması yaptı.

"DEMOKRASİDEN SÖZ EDİLİP EDİLMEYECEĞİ SORGULANIR HALDE.."
İmamoğlu, "Demokrasinin kurumları yerinde duruyor. Demokratik işleyiş hüküm sürüyor gibi görünüyor. Ama gerçek hayat bunun tam tersi bir yönde akıyor. Denge ve denetleme mekanizmaları fiilen işlevsizleştiriliyor. Demokrasinin temel gereklilikleri, bir temenniye dönüşüyor. Siyasi iktidarın elinde toplanan güç ve yetkiler o kadar artabiliyor ki bir demokrasiden söz edilip edilemeyeceği sorgulanır hale geliyor." ifadeleriyle Türkiye'yi dünyaya şikayet etti.

İNGİLİZCESİ GÜNDEM OLDU
Ekrem İmamoğlu'nun kullandığı ifadeler tepkilere neden olurken İngilizce yaptığı konuşma da gündem oldu. Karşısındaki ekrandan hazırlanan şikayet metnini okuyan İmamoğlu'nun İngilizce konuşmakta güçlük çektiği dikkat çekti.

İşte o tepkilerden bazıları:

Ekrem İmamoğlu'nun yerinde olsam videonun sonunda İngilizce "İstanbul nimet nimet" derdim.

-İngilizce seviyeniz nedir?
+Ehh işte ülkemi yabancı devletlere şikayet edecek kadar.

   3 çeşit İngilizce vardır:
   1-İngiliz İngilizcesi
   2-Amerikan İngilizcesi
   3-CHP İngilizcesi

   Türkçe'nin suyu mu çıktı? Bozuk telaffuzlu bir İngilizce ile milleti kendine güldürdün.

   En uyuz olduğum şey Batı'ya yaranmak için Türkiye'yi kötülemek birde İngilizce video çekmiş. Utan şu halinden kimden medet umuyorsun?