Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 01.11.2020 11:25
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 01.11.2020 14:50
ABONE OL

son yolculuğuna uğurlanndı! Cenaze törenine Başkan Erdoğan da katıldı

Uzun süredir tedavi gören geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetmişti. Yılmaz bugün 'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığına defnedilecek. Başkan Recep Tayyip Erdoğan da cenaze törenine katıldı. Erdoğan, "Rabbim bize bu musalla taşına hazırlıklı gelmeyi nasip etsin" dedi.

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, İstanbul'da bir süredir tedavi gördüğü hastanede kanser hastalığı nedeniyle, 72 yaşında hayatını kaybetmişti.

Cuma günü vefat haberi verilen Yılmaz'ın cenaze töreni bugün, saat 12.00'de Üsküdar'daki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde gerçekleşti. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPATILDI
Öte yandan tören öncesi polis, cami çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Bazı yollar trafiğe kapatılarak alternatif güzergahlar belirlendi.

Trafiğe kapatılan yollar ve alternatif güzergahlar ise şöyle:

Aksoy Sokağa araç girişi Sırma Perde Sokaktan kapatılıp Aksoy Sokak istikametine akım verilmeyecek, Karacaahmet Mezarlığı istikametinden Nuhkuyusu Caddesi'ni takiben Mahir İz caddesi istikametine giden akım Mütevelli Çeşmesi Caddesi kavşağından kapatılıp akım Mütevelli Çeşme Caddesi'ne verilecek.

Kısıklı Caddesi'nden Shibuya Sokak istikametine trafik kapatılarak akım Kısıklı Caddesi'ne verilecek. Kısıklı Caddesi'nden gelip Nuhkuyusu Caddesi'ni takiben Mahir İz Caddesi'ne dönen kavşak trafiğe kapatılıp Mahir İz Caddesi istikametine araç verilmeyecek. Trafik Nuhkuyusu Caddesi Karacaahmet Mezarlığı istikametine verilecek.

İstanbul Valiliği alternatif güzergah olarak ise Mütevelli Çeşme Caddesi, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi ve Tophanelioğlu Caddesi'ni belirledi.

BAŞKAN ERDOĞAN DA CENAZE TÖRENİNE KATILDI
Başkan Recep Tayyip Erdoğan Mesut Yılmaz'ın cenaze töreninde konuştu.

Erdoğan "Değerli Müslümanlar. Şu anda bir devlet büyüğümüzü, başbakanımızı ebediyete uğurluyoruz. Rabbim taksiratını hasenata tebdil eylesin. Nasıl ki Mesut beyi şu an uğurluyorsak. Bizler için de aynı akıbet gerçekleşecektir. Rabbim bizleri bu musallaya hazırlıklı olarak gelmeyi nasip etsin. Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşaAllah. Ve Mesut beyin de mekanı cennet olsun. Bütün ailesine baş sağlığı diliyorum. Birliğimiz beraberliğimiz dayanışmamız en büyük zenginliğimiz olacaktır" dedi.