Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.10.2020 10:26
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.10.2020 10:27
ABONE OL

yı ihlal edenler hâkim karşısına çıkacak

’da tedbirlerine aykırı davranan 50 şüpheli hakkında yürütülen adli işlemler çerçevesinde 9 kişi hakkında iddianame hazırlanırken bu kişiler önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Karantinayı ihlal edenler hâkim karşısına çıkacak

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu ile Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları uyarınca Korona virüs salgını ile mücadele sürecinde alınan tedbir kararlarının uygulanmasına yönelik olarak Trabzon Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri, Trabzon Emniyet Müdürlüğü ve Trabzon Jandarma Komutanlığı'nca yapılan denetimler sonucunda tedbirlere aykırı davranan 50 kişi tespit edildi.

9 KİŞİ HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 'nun 195. maddesine istinaden "Bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı" davranma suçundan haklarında soruşturma başlatılan toplam 50 şüpheliden 9'u hakkında yürütülen soruşturmalar tamamlanarak kamu davası açılırken, 9 kişi önümüzdeki günlerde hâkim karşısına çıkacak. Yapılan işlemler sonucu 9 şüpheli hakkında ise takipsizlik kararı verilirken oluşan dosya sayısı ise 44 olarak belirlendi.

İKİ AYDAN BİR YILA KADAR HAPİS CEZASI

Öte yandan lara ilişkin tedbirlere aykırı davranmayla ilgili TCK'nın 195. Maddesi uyarınca "Bulaşıcı hastalıklardan birine yakalanmış veya bu hastalıklardan ölmüş kimsenin bulunduğu yerin karantina altına alınmasına dair yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır" ibareleri yer alıyor.

Canlı Corona Virüsü Haritası - Corona Virüsü Ölü ve Vaka Sayısı Son Durum