Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 20.10.2020 09:50
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 20.10.2020 14:10
ABONE OL

ne zaman? 24 – 25 Ekim var mı?

ne zaman? Gözler merakla beklenen Kabine toplantısına ve toplantıda açılacak kararlara çevrildi. Koronavirüs vaka sayılarında yaşanan artışın ardından yeni önlemlerin alınıp alınmayacağı merak ediliyor. En çok merak edilen konular arasında ise üniversitelerin durumu ve hafta sonu sokağa çıkma yasakları bulunuyor.

Kabine toplantısı ne zaman? 24 – 25 Ekim hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı?

Kabine toplantısı ne zaman? Hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? 24-25 Ekim hafta sonu yasak olup olmayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Üniversitelerin açılıp açılmayacağına ilişkin açıklamalar ve alınacak kararlar yakından takip ediliyor. Peki kritik kabine toplantısı ne zaman?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Beştepe'de toplanacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda, Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesi, Doğu Akdeniz'deki gerilim, koronavirüs ile mücadeledeki son durum ele alınacak.

Toplantıda, koronavirüse karşı aşı ve ilaç çalışmalarında gelinen son durum masada olacak. Salgın ile mücadelede ek tedbir alınıp alınmayacağı değerlendirilecek.

Yeni doğalgaz rezervinin keşfinin ekonomiye yansımaları da değerlendirilecek.

Hem yurt içi hem de sınır ötesindeki terörle mücadele de ele alınacak.

Ersin Tatar'ın cumhurbaşkanı seçilmesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yeni bir dönem başladı. Seçimlerin ardından iki ülke arasındaki ilişkiler başta olmak üzere Kıbrıs meselesi ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler de toplantının gündeminde.

Karabağ'daki son durumun da ele alınacağı toplantıda, Azerbaycan ordusu'nun Ermenistan'a karşı mücadelesi de toplantıda değerlendirilecek.