Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.09.2020 15:11
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.09.2020 15:11
ABONE OL

bitti mi? Başkan saat kaçta ne zaman?

Başkan saat kaçta ne zaman? bitti mi? Koronavirüse karşı yeni önlemlerin açıklandığı kabine toplantısından çıkacak kararlar merakla bekleniyor. Sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı en çok araştırılan konuların başında geliyor. Bir diğer gündemdeki konu ise okulların son durumu oldu. Toplantıda Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ele alınacak. Peki, Başkan ne zaman? ?

Kabine toplantısı bitti mi? Başkan Erdoğan açıklaması saat kaçta ne zaman?

Başkan Erdoğan açıklaması saat kaçta ne zaman? Kabine toplantısı bitti mi? Bilim Kurulu tavsiyelerine göre yeni önlemlerin alınacağı kabine toplantısından çıkacak kararlar merakla bekleniyor. Okullarda yüz yüze eğitimin başlaması, sokağa çıkma yasakları ve koronavirüs aşısıyla ilgili yeni kararların duyurulması bekleniyor. Peki, Başkan Erdoğan açıklaması saat kaçta? İşte Türkiye'nin merakla beklediği açıklamayla ilgili son bilgiler…

BAŞKAN ERDOĞAN AÇIKLAMASI SAAT KAÇTA?

Kabine toplantısı saat 15:00'te başlayacak. Toplantının ardından akşam saatlerinde Başkan Erdoğan açıklamasının gelmesi bekleniyor.

SIKI TEDBİRLER YOLDA

Başkan Tayyip Erdoğan, bugün Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne başkanlık edecek. Toplantının en önemli başlığı son dönemde vaka ve ölüm oranında artış yaşanan koronavirüsle mücadele ve yeni tedbirler olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs süreci, vaka sayılarındaki artışın nedenleri, tedavi süreçleri ve aşı çalışmalarıyla ilgili brifing verecek. Toplantıda maske-mesafe kuralına uymayanların yanı sıra karantinayı ihlal edenlerle ilgili daha sıkı tedbirlerin uygulanması için kararlar alınabileceği ifade ediliyor.

LOKAL ÖNLEMLER

Hürriyet'in haberine göre; Bilim Kurulu'nun tavsiyelerinin ele alınacağı toplantıda vaka sayılarında artış olan ve önlemlere uymayan il ve ilçelere yönelik yeni kısıtlamalar gündeme gelebilecek. AVM, pazar yeri, park gibi kapalı ve kalabalık yerlerde önlemlerin sıkılaştırılması ya da kısıtlamalar getirilmesi de masadaki en önemli başlıklar arasında.

Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu'nun TÜBİTAK'la ortaklaşa yürüttüğü yerli aşı ve ilaç çalışmaları da ele alınacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da bugün okullarda dar kapsamlı başlatılacak eğitim süreci ve alınan tedbirlerle ilgili bilgileri kabineye anlatacak.

DOĞU AKDENİZ BRİFİNGİ

Toplantıda Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü faaliyetler, Yunanistan ile yaşanan gerginlik, son dönemde hız kazanan diplomasi trafiği ve müzakere sürecinin yanı sıra Almanya'nın arabuluculuk girişimleriyle ilgili kapsamlı bir değerlendirme yapılacak. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da 24-25 Eylül'de gerçekleşecek Doğu Akdeniz gündemli AB Zirvesi öncesi yapılan hazırlıklar ve diplomatik girişimlerle ilgili brifing verecek.

Bu kapsamda Başkan Erdoğan, kabineye Almanya Başbakanı Angela Merkel, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile yaptığı görüşmelerde edindiği izlenimleri kabine üyeleriyle paylaşacak. Libya'daki gelişmeler, Türkiye'nin desteklediği Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) Başbakanı Fayiz El-Serrac'ın istifa kararının ardından atılacak adımlar, Doğu Akdeniz'deki arama ve sondaj faaliyetleri ile Suriye'deki son durum da masaya yatırılacak.