Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.09.2020 11:01
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.09.2020 11:01
ABONE OL

alımı başladı mı? 2020 jandarma astsubay subay alımı ne zaman?

2020 alımı başladı mı? Jandarma astsubay subay alımı ne zaman yapılacak? Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapmak isteyen kişiler hakkında araştırma yapmaya başladı. Jandarma Genel Komutanlığı’na yapılacak 300 subay ve 1.000 astsubay alımı için başvurular 3 Temmuz - 3 Ağustos 2020 tarihlerinde gerçekleştirilmişti. Peki, yeni dönem yapılacak?

Jandarma astsubay alımı başladı mı? 2020 jandarma astsubay subay alımı ne zaman?

Jandarma astsubay alımı başladı mı? 2020 jandarma astsubay alımı ne zaman yapılacak? 2020 yılında gerçekleştirilecek subay ve astsubay alımı için başvurular alınmış ve başvuru sonuçları açıklanmıştı. Jandarma olarak görev yapmak isteyen kişiler, yeni dönem başvuruların olup olmayacağını merak ediyor. Peki, 2020 jandarma astsubay alımı başladı mı?

JANDARMA ASTSUBAY ALIMI NE ZAMAN?

Jandarma astsubay alımı başvuruları 3 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında alındı. Başvuruların alındığı 'https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris' internet adresi üzerinden Jandarma astsubay alımı sonuçları açıklandı.

Adaylar TYT'den aldığı puana göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralandı ve kontenjan miktarının on katına kadar adaya https:// vatandas. jandarma. gov. tr/PTM/Giris internet adresi üzerinden "Seçme Sınavlarına Çağrılma" duyurusu yapıldı.

Başvuru sonuçları, sınav takvimi ve diğer duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Personel Temin Sistemi ''Sonuç Bilgileri'' bölümü altında ''Sonuçlarım'' kısmında yer alıyor.

JANDARMA ASTSUBAY ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

Lise veya dengi okullardan mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak,c. Öğrenimlerini yurtdışında bitirenlerin diplomalarının yurtiçinde geçerli olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) onaylanmış denklik belgeleri bulunmak ve bunu başvuruların yapıldığı Personel Temin Sistemi'ne (PTS) yüklemek,

Evli, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla veya erkekle nikahsız olarak birlikte yaşamamak,d. Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibarıyla yirmi bir (21) yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1999 ve sonrası doğumlu olmak) (Mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas alınır. Bu husus, sınavlar ve kayıt-kabul işlemleri sırasında kontrol edilecektir.)

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği'nin, öğrenci adaylarında aranacak sağlık yeteneklerine ilişkin bölümünde gösterilen sağlık koşullarına sahip olmak ve sevk edileceği Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilmiş hastanelerden "Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adayı Olur" kararlı sağlık kurulu raporu almak,

Milli Savunma Üniversitesinin 2020 yılı öğrenci temini kapsamında, TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre alınmış olan 'Askeri Öğrenci Olur' raporları, Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna başvuruda da geçerli sayılacaktır.

Yapılacak fiziki kontrolde vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziki görünüşü kusursuz olmak (Göğüs kafesi ve omurgasında şekil bozukluğu bulunmamak, düz taban olmamak, TSK, J.Gn.K.lığı ve Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre vücudun herhangi bir yerinde dövme, kendine zarar verme işareti olan jilet, sigara yanığı izleri bulunmamak.)