Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.09.2020 21:48
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 14.09.2020 22:11
ABONE OL

'nin algı operasyonu çöktü! Afyon'da 'Türk-Kürt sı' yalanı ellerinde patladı

Terör örgütü sempatizanlarının ve 'nin bir yalanı daha patladı. ’ın Dinar ilçesinde 1 kişinin ölümü, 5 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan kavganın ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntüleri PKK sempatizanları ile HDP’nin ortaya attığı ‘Türk-Kürt sı' söylemini yalanladı.

Terör örgütü sempatizanlarının ve 'nin bir yalanı daha patladı.

'ın Dinar ilçesinde 1 kişinin ölümü, 5 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan kavganın ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntüleri PKK sempatizanları ile HDP'nin ortaya attığı 'Türk-Kürt sı' söylemini yalanladı.

Dinar'da dün gece yaşanan silahlı kavgada Ömer Arslantürk'ün (40) silahından çıkan kurşunlarla Özkan Tokay (21) ve Emrah Özsaliç (28) vuruldu. Ambulans ile Dinar Devlet Hastanesine kaldırılan ve vücuduna 3 mermi isabet eden Tokay, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Bacağından vurulan Özsaliç ile darp sonucu yaralanan F. Tokay (15) ve kavgaya karışan Arslantürk ailesi üyelerinden Nurcan Arslatürk (35) ile M. Arslantürk (16) ve E. Arslantürk (14) hastanelerde tedavi altına alındı.

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ
Bazı sosyal medya siteleri ve basın yayın organlarında olayın Kürt-Türk kavgası gibi lanse edilmesi, Dinar ilçesi ile kent genelinde vatandaşların tepkisine neden oldu. Olayın ardından ortaya çıkan güvenlik kamerası görüntüleri, bazı sosyal medya platformları ile PKK terör örgütü yandaşı haber sitelerinde 'Afyon'da Kürtlere yönelik saldırı' başlığı altındaki iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu gözler önüne serdi.

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ ASILSIZ HABERLERİ YALANLADI
Olayın gerçekleştiği yeri gören güvenlik kamerası görüntülerinde, kavga ihbarı alındıktan yaklaşık 4 dakika sonra iki ambulans ile birlikte çok sayıda polis ekibinin bölgeye geldiği ve olaya müdahale edildiği görülüyor. Hızlı bir şekilde yaralıları ambulansa alan sağlık görevlilerinin, yine süratle yaralıları hastanelere yetiştirmek için hareket ettiği gözleniyor. Polis ekiplerinin ise olay yerine gelir gelmez hemen inceleme başlattıkları ve katil zanlısının peşine düştükleri görülüyor.

"BİZİM TÜRK-KÜRT DİYE BİR OLAYIMIZ YOKTUR"
Olayın gerçekleştiği yeri gören, Kürt asıllı bir başka iş adamına ait şantiyenin satış müdürü Hasan Aslantürk, olayın Dinar'da Türk-Kürt çatışması şeklinde yansıtılmasına tepki göstererek, "Biz olayın olduğu inşaatın yan komşusuyuz. Kesinlikle Türk-Kürt diye bir sıkıntımız olmadı. Bu olay iki grubun aralarında geçen kavgadan olmuştur. Bizim Türk-Kürt diye bir olayımız yoktur, Kürt de bizim kardeşimiz Türk de bizim kardeşimiz" dedi.

HDP YALANI YAYMIŞTI
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu, konuya ilişkin bir açıklama yapıp 'Türk-Kürt çatışması' yalanını yaymıştı.