Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.08.2020 16:52
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.08.2020 16:52
ABONE OL

yapılacak? Geri sayım başladı! tarihi...

yapılacak sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilecek olan bursluluk sınavına katılım sağlayacak olan öğrenci ve velileri sınavın tarihini öğrenmek için araştırmalarına devam ediyor. 2020 İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın (İOKBS) tarihi MEB tarafından açıklandı. İşte tarihi...

İOKBS bursluluk sınavı ne zaman yapılacak?

Bu yıl İOKBS bursluluk sınavına katılım sağlayacak olan on binlerce öğrenci sınavın tarihini öğrenmek istiyor. Ağustos ayının ortalarında olduğumuz şu günlerde İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) sınavının yapılacağı tarih merakla araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın yapılacağı tarih duyurulmuştu. Peki, İOKBS bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İşte sınavın yapılacağı tarih

BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada, "6 Haziran Cumartesi günü yapılacağı ilan edilen 2020 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın 5 Eylül 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır." ifadelerine yer verildi.

SINAV MÜFREDATI NASIL OLACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na (İOKBS) girecek öğrencilerin de bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 25 Nisan 2020'de yapılacak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nı (İOKBS) koronavirüs önlemleri kapsamında 6 Haziran'a ertelemişti.

İOKBS'ye 5. sınıftan 11.sınıfa kadar olan seviyelerdeki öğrenciler girebiliyor. Öğrenciler sınavın kapsamı hakkında tereddüt yaşıyorlardı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bunun üzerine yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Bu sınava girecek öğrencilerimiz de bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar. Ayrıca bu sınava girecek 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz 9. sınıfın tüm müfredatından sorumlu oluyorlardı. Bu kapsamı da daralttık ve 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz de sadece 9. sınıfın birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar."