Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 10.08.2020 17:52
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 10.08.2020 17:52
ABONE OL

? İ?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) düzenlediği ? Öğrenciler için maddi olarak önemli bir fayda sağlayan ve her yıl MEB tarafından gerçekleştirilen bursluluk sınavı corona virüsten dolayı ileri bir tarihe ertelenmişti, yeni tarih açıklandı. İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları İOKBS bursluluk sınavına kimler katılabilir? Sorusunun yanıtı da merak edilenler arasında yer alıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya dair önemli bilgiler paylaştı.

Bursluluk sınavı hangi tarihte? İOKBS 2020 Bursluluk sınavına kimler katılabilir?

Öğrencilerin merakla arama motorlarında sorguladığı Bursluluk sınavı 2020 tarihi belli oldu ve heyecanlı geri sayım başladı. Sınava hazırlık çalışmalarını sürdürenler bursluluk sınavında hangi konulardan sorumlu olduklarını merak ederek araştırmaya başladı. Peki bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? Diğer yandan İOKBS 2020 Bursluluk sınavına kimlerin katılacağı da haberimizde yer alıyor.

BURSLULUK SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada, "6 Haziran Cumartesi günü yapılacağı ilan edilen 2020 Yılı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nın 5 Eylül 2020 Cumartesi günü gerçekleştirilmesi kararlaştırılmıştır." ifadelerine yer verildi.

SINAV MÜFREDATI NASIL OLACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na (İOKBS) girecek öğrencilerin de bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 25 Nisan 2020'de yapılacak İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'nı (İOKBS) koronavirüs önlemleri kapsamında 6 Haziran'a ertelemişti.

İOKBS'ye 5. sınıftan 11.sınıfa kadar olan seviyelerdeki öğrenciler girebiliyor. Öğrenciler sınavın kapsamı hakkında tereddüt yaşıyorlardı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bunun üzerine yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Bu sınava girecek öğrencilerimiz de bulundukları sınıfların birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar. Ayrıca bu sınava girecek 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz 9. sınıfın tüm müfredatından sorumlu oluyorlardı. Bu kapsamı da daralttık ve 10. ve 11.sınıf öğrencilerimiz de sadece 9. sınıfın birinci dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacaklar."