Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 01.08.2020 09:38
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.10.2020 20:07
ABONE OL

Nero cinayetinde flaş gelişme: ABD’li şirket tüm ilişkisini kestiğini açıkladı

ABD’li şirketi, eşini ısırdığı gerekçesiyle komşu evin bahçesindeki kurt köpeği ‘Nero’yu tabancayla vurarak öldüren A.E'nin genel müdürü olduğu Türk şirket ile tüm ilişkisini kestiğini açıkladı.

Nero cinayetini ABD’li şirket affetmedi
İstanbul Sarıyer Yeniköy Mahallesi Özgürlük Sokak'ta oturan C. Ö ve eşi D. Ö, 5 yaşındaki Alman Kurdu cinsi 'Nero' isimli köpeklerini aile dostları olan B.Ö'ye emanet etti. 25 Temmuz akşamı B.Ö, Nero'yu gezdirmeye çıkardı. İddiaya göre tasmasız dolaştırılan Nero'dan rahatsız olan A.E ve eşi Ş.E bakıcıyı tasma takma konusunda uyardı. Aralarında tartışma çıktıktan sonra Nero ve H.Ö evin bahçesine girdi.2 EL ATEŞ ETTİ
Bahçe içerisine girmeye çalışan E. çifti B.Ö ile tartışmaya devam etti. Tansiyonun yükselmesi üzerine bahçe kapısını zorlayan Sadiye Erkin karşısına çıkan Nero'yu darp etti. Bunun üzerine Nero, Ş.E'in dizini ısırdı. Bu sırada A.E belinden çıkarttığı silah ile iki el Nero'ya ateş etti. Kanlar içerisinde yere yığılan Nero yaşamını yitirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede incelemede bulundu. Köpeğin sahibi Deniz Özula, "Herkesin tanıdığı bütün mahallenin sevdiği bir köpekti. Silahı belinde hazır olan A.E son derece hızlı ve soğuk kanlı bir şekilde 2 el ateş etmiştir. Bu olay tasarlanarak yapmıştır" dedi.


FİRMADAN AÇIKLAMA
Hürriyet'in haberine göre, 2019 cirosu 21.4 milyar dolar olan, 95 bin kişinin çalıştığı ABD'li şirketi ise sosyal medya hesabından Türkçe ve İngilizce yapılan açıklamada "A.E ile ilgili gelişen olayın farkındayız ve bu bayi ile olan iş ilişkimizi sonlandırma kararı almış bulunuyoruz" denildi.


7 YIL ÖNCE DE EZMİŞ
İddiaya göre A.E 2013 yılında da yine aynı sokakta ikamet eden Z.Ö'ye ait olan bir köpeği otomobiliyle ezerek öldürdü. Konu hakkında Hürriyet'e konuşan Z.Ö, "7 yıl önce dolaştırmak için çıkarttığım köpeğimi de arabasıyla ezerek öldürdü. Köpeğim benim kollarım arasında öldü, A.E ve oğlu o zaman camdan çıkıp gülerek izlediler benim köpeğime sarılarak ağlamamı. Bu insanlar normal insanlar değil" dedi.