Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.07.2020 16:16
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 16.07.2020 16:16
ABONE OL

ne zaman? (Kaç ders alınır, ücret ne kadar?)

ne zaman? Sorgulaması gündemde sıkça araştırılan bilgiler arasında yer alıyor. Heyecanlı geri sayımın başladı kayıtları ile ilgili kılavuz Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi internet sitesinde yayınlandı. Böylece Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri AÖF yaz okulu kayıtları hakkında merak ettiği sorulardan olan kaç ders alınır, ücret ne kadar? Gibi daha pek çok sorunun da yanıtı öğrenildi. Kılavuza ve ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz.

AÖF yaz okulu kayıt tarihleri ne zaman? Kaç ders alınır, ücret ne kadar?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri'ni ilgilendiren AÖF yaz okulu duyurusu yaptı. Ders seçimi ve kayıt bedellerinin ödenmesiyle birlikte işlemler tamamlanmış olacak. Peki AÖF yaz okulu kayıt tarihleri ne zaman olarak belirlendi? Kayıt ücreti ne kadar, kaç ders alınabilecek? Açık Öğretim Fakültesi yaz okulu ile ilgili merak edilen tüm detayları haberimizde derledik.

AÖF YAZ OKULU KAYIT KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF YAZ OKULU KAYIT TARİHLERİ NE ZAMAN?


Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu Kayıt Duyurusu
Bu duyuru Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıt işlemlerini kapsamaktadır.
Yaz okulu kayıt işlemi, Ders Seçimi ve Kayıt Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir.
Kayıt İşlemleri 20 Temmuz 2020 Pazartesi günü başlayacak
28 Temmuz 2020 Salı günü 23:00 sona erecektir.
Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler yaz okuluna kayıt yaptıramayacaklardır.
Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler en fazla beş ders seçebilir.

Ders seçimi aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Yaz Okulu linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders seçimi yapabilir. Ödeme yapıldıktan sonra ders seçiminin yeniden yapılması mümkün değildir.
Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu Öğretim Gideri ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM'lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Yaz okulu kayıt tarihinin son günü olan 28 Temmuz 2020 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59'a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, yaz okulu kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayabilir. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu Öğretim Gideri ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu ders seçimine göre belirlenen kayıt bedelini ödemeyen öğrencilerin yaz okulu kayıtları yapılmaz.


28 Temmuz 2020 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve yaz okulu kayıt işlemi yapılmayacaktır. Yaz okulu kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Yaz Okulu Öğretim Gideri ödemesini yapmayan öğrenciler, 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıt hakkını kaybeder.
Öğrencilerin yaz okulunun yapıldığı öğretim yılı bahar dönemindeki öğrencilik statüsü değişmez.
Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi; www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin "Şifre İşlemleri" bağlantısından, 0850 200 46 10 numaralı AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masasını sistemimizde kayıtlı cep telefonu numaranızla arayarak veya size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirsiniz.
2019-2020 öğretim yılından itibaren öğrencilere ders kitapları dijital (PDF) formatta sunulmaktadır. Öğrenciler sınavlarda ders kitabının e-Kampüs ortamında sunulan güncel versiyonundaki (PDF) içerikten sorumludur.