Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.07.2020 20:22
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.07.2020 20:26
ABONE OL

Son dakika: final sınav sonuçları açıklandı! AÖF final sınav sonuçları sorgulama ekranı...

Açık Öğretim Fakültesi 2019-2020 final sınav sonuçları açıklandı. Üniversite tarafından bahar dönemi final sınav sonuçlarının açıklandığı resmi internet sitesinde duyuruldu. On binlerce aday sonuçların açıklanmasıyla beraber sorgulama ekranını araştırıyor. Peki, sınav sonuçları sorgulama işlemi nasıl ve nereden yapılır? İşte sorgulama işlemine dair bilgiler...

Son dakika: AÖF sınav sonuçları açıklandı!

Son dakika haberine göre AÖF final sınav sonuçları açıklandı. AÖF final sınav sonuçları için geri sayım sona erdi.. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi 2019-2020 bahar dönemi final sınavına katılan öğrenciler özellikle şu saatlerde sınav sonuçlarının nasıl sorgulanacağını merak ediyor. İşte AÖF final sınav sonuçları sorgulama ekranı...

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi 2019-2020 bahar dönemi final sınavı sonuçları için aşağıdaki linke tıklayınız.

AÖF FİNAL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

HARF NOTLARININ ANLAMLARI NELERDİR?

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz.

CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez. Öğrencinin genel not ortalaması 2,00'ın altında ise; öğrenci, Genel Not Ortalamasını 2,00'ın altına düştüğü dönemden itibaren bu notları aldığı dersler tekrar seçilebilir.

FF ise başarısız harf notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri tekrar seçebilir.

Örneğin, Akademik durumu Uyarı olan bir öğrencinin, daha önceki dönemden iki DD, bir DC olmak üzere üç koşullu geçer harf notuna ve bir de FF notuna sahip olduğunu varsayalım. Öğrenci koşullu geçer harf notuna sahip olduğu 3 dersi istediği zaman alabileceği gibi, FF notuna sahip olduğu dersi de istediği zaman alabilir.

Burada önemli olan öğrencinin mezun olmak için genel not ortalamasını 2.00 ve üstüne taşıması ve FF dersinin olmamasıdır. Öğrenci genel not ortalamasını 2.00 ve üzerine taşıdığında koşullu geçer harf notuna sahip olduğu derslerden de başarılı olmuş olacaktır.