Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.06.2020 01:06
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.06.2020 01:06
ABONE OL

Son dakika: Türkler için Chicago'dan 3 Haziran'da tahliye uçuşu düzenleyecek

Son dakika haberine göre, Türk Hava Yolları (), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla ’de kalan Türk vatandaşları için Chicago'dan 3 Haziran'da özel sefer düzenlenecek.

THY ABD'den tahliye uçuşu düzenleyecek
Türkiye'nin Chicago Başkonsolosluğu, salgın nedeniyle 'deki Türk vatandaşları için 3 Haziran'da Chicago yerel saatiyle 20.00'da O'Hare Havalimanından Türkiye'ye özel sefer düzenleneceğini duyurdu


3 HAZİRAN 20.00'DA
Türkiye'nin Chicago Başkonsolosluğundan yapılan yazılı açıklamada, ABD'deki Türk vatandaşları için 3 Haziran'da Chicago yerel saatiyle 20.00'da O'Hare Havalimanından Türkiye'ye özel sefer düzenleneceği belirtildi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI VE İKAMET İZNİ BULUNANLAR KABUL EDİLECEK
Söz konusu uçuşun biletlerinin ABD'deki tüm Türk vatandaşlarına satışa sunulacağına işaret edilen açıklamada, "Bahse konu sefere sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye'de ikamet izni bulunanlar kabul edilecektir." ifadesi kullanıldı.

Biletlerin çağrı merkezi ve ordinfo@thy.com e-mail adresi ile THY Chicago ofisinden temin edilebileceği vurgulandı.

Ayrıca uçuş günü Kovid-19 belirtileri gösteren ve ya evvelce Kovid-19 tanısı konulmuş olanların uçuşlara kabul edilmeyeceği, ayrıca kabin içi bagajlara da müsaade edilmeyeceğinin altı çizildi.

ABD ile Türkiye arasındaki uçuşların 27-28 Mart'ta durdurulması üzerine yurda gelemeyen Türk vatandaşları için 23-24 Nisan tarihlerinde Washington, ve 'tan 3 özel sefer düzenlenmişti.

Ayrıca, 15 Mayıs'ta New York ve Chicago'dan, 16 Mayıs'ta Houston'dan ve 17 Mayıs'ta da Miami'den özel seferler yapılmıştı.