Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.05.2020 16:47
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 31.05.2020 17:05
ABONE OL

Başkan , Dr. ile olan anısını böyle anlattı!

129 yıl önce Osmanlı padişahı 2. Abdülhamit tarafından yapılan Hadımköy Dr. Hastanesi açılışında konuşan Başkan , Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş ile olan anısını anlattı. Erdoğan, Kurtulmuş’un ‘Gariplerin babası’ olarak tanındığını söyleyerek, “İsmail Niyazi Kurtulmuş nöbetçi oldukları zaman gelir yurtta geceleri bizim yatakhaneyi dolaşır kimin üstü açık kimin üstü kapalı gelir bakardı. Bizim oradaki babalığı da biz onlardan görmüş olduk” dedi.

Son dakika haberleri... Başkan Hadımköy Dr. Hastanesi açılışında önemli açıklamalarda bulundu. Açılış konuşmasında Dr. Niyazi Kurtulmuş ile olan anısını anlatan Erdoğan, "Merhum Kurtulmuş'un bir önemli özelliği de iyi bir gençlik yetiştirmek için çalışmak olmuştur." ifadelerini kullandı

"GECELERİ YATAKHANEYİ DOLAŞIP..."
İşte Başkan Erdoğan'ın o açıklamaları:
Ortaya gerçekten buram buram tarih kokan bir eser ortaya çıktı. Eser güzel olunca isminin de bununla mütenasip olmasını istedik ve böylece Dr. 'ne kavuşmuş olduk.

Perşembe günleri tüm hastalara ücretsiz bakar. İhtiyaç sahiplerinin cebine de harçlıklarını koyardı. Gariplerin babası denmesinin sebebi de işte budur.

İsmail Niyazi Kurtulmuş nöbetçi oldukları zaman gelir yurtta geceleri bizim yatakhaneyi dolaşır kimin üstü açık kimin üstü kapalı gelir bakardı. Bizim oradaki babalığı da biz onlardan görmüş olduk. Merhum Kurtulmuş'un bir önemli özelliği de iyi bir gençlik yetiştirmek için çalışmak olmuştur.