Bugünkü
Takvim

Son dakika: "Hocalı katliamı" mesajı: Şiddetle kınıyoruz

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanlığı, Hocalı Katliamının 28. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Mesajda "Bu katliamı ve topraklarının yıllardan beri devam eden işgalini şiddetle kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

  • Güncel
  • 26.02.2020 09:44
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.02.2020 12:23
ABONE OL
Dışişleri Bakanlığından Hocalı katliamı mesajı

Dışişleri Bakanlığından Hocalı Katliamının 28. yıldönümü sebebiyle yayımlanan mesaj şöyle:

Cumhuriyeti birlikleri tarafından, 26 Şubat 1992 tarihinde 'ın bölgesinde Hocalı şehrine düzenlenen saldırıda, 106'sı kadın, 63'ü çocuk ve 70'i yaşlı olmak üzere, toplam 613 masum Azerbaycan vatandaşı hunharca katledilmiş ve yüzlercesi yaralanmıştır. Ayrıca, binden fazla kişi Ermenistan güçlerince esir alınmıştır. Kayıpların akıbeti ise bugüne kadar öğrenilememiştir.

Sivil halka yöneltilen bu insanlık dışı saldırı dahil, Azerbaycan topraklarının işgali neticesinde, bir milyondan fazla Azerbaycanlı evlerini terketmek zorunda kalmış olup kendi ülkelerinde mülteci olarak yaşamaktadır. Halen, Azerbaycan topraklarının yüzde yirmisi işgal altındadır.

Bu katliamı ve Azerbaycan topraklarının yıllardan beri devam eden işgalini şiddetle kınıyoruz.

Azerbaycanlı kardeşlerimizin 28 yıl önce Hocalı'da maruz kaldıkları katliamın acısını derinden paylaşıyoruz. Bu trajedide hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyor, tüm Azerbaycan halkına en samimi başsağlığı dileklerimizi bir kez daha sunuyoruz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.