Bugünkü
Takvim

Son dakika: Bakanlık açıkladı: 5'i daha ikna yoluyla teslim oldu!

Son dakika haberine göre, 5 teröristin ikna yoluyla teslim olduğunu duyurdu. Yapılan açıklamada teslim olan teröristlerden birinin ailesinin 'da nöbet tuttuğu bildirildi. Böylece bu yıl sadece ikna yoluyla teslim olanların sayısı 48'e yükseldi.

  • Güncel
  • 26.02.2020 19:07
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.02.2020 20:40
ABONE OL
Bakanlık açıkladı: 5'i daha teslim oldu!

, aralarında 'da nöbet tutan ailelerden birinin evladının da olduğu 5 teröristin ikna yoluyla güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ailelerin de desteğiyle yürütülen ikna çalışmaları sonucu bölücü terör örgütünden kaçarak teslim olmalar devam ediyor.

GÜVENLİK GÜÇLERİNE TESLİM OLDULAR
Bu kapsamda, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı istihbarat ve terörle mücadele birimlerinin çalışmalarıyla, terör örgütü mensupları "Devrim Amed" kod adlı Hüseyin Akdoğan, "Çektari Çiyayi" kod adlı Mehmet Emin Alkan, "Hevijyan" kod adlı Halise Alptekin ve "Akif Kızıl" kod adlı Ömer Bağcı, Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim oldu.

Mehmet Emin Alkan'ın ailesinin, Diyarbakır'da evlat nöbeti tutan aileler arasında yer aldığı belirtildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: İKNA YÖNTEMİYLE BİR TERÖRİST DAHA TESLİM OLDU
İçişleri Bakanlığı, bir teröristin ikna yoluyla Hakkari'de güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Bu kapsamda, Van İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen çalışmalar sonucu, "Rojda Delila" kod adlı terörist Mukaddes Çiftçi, Hakkari'de güvenlik güçlerine teslim oldu.

Böylece bu yıl sadece ikna yoluyla teslim olanların sayısı 48'e yükseldi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.