Bugünkü
Takvim

FOX ve ’dan bir skandal daha! ‘ yalanı’nı savundu

Algı operasyonlarıyla bilinen Amerikan sermayeli ’nin manipülasyon ve yalanlarıyla gündemi meşgul eden sunucusu yine bir yalana imza attı. FOX TV’de yer alan "Emekli maaşlarında yüzde 5 sağlık kesintisi yapılacak" haberi tarafından yalanlandı. Haber yalanlanmasının ardından Portakal yine sahneye çıktı. Yalan haber için özür dilemesi gereken FOX TV ve Portakal yalanı savundu.

  • Güncel
  • 25.02.2020 21:06
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.02.2020 21:48
ABONE OL
Portakal yalanı savundu!

Algı operasyonlarıyla bilinen Amerikan sermayeli 'nin manipülasyon ve yalanlarıyla gündemi meşgul eden sunucusu yine bir yalana imza attı.

FOX TV'de Fatih Portakal'ın sunduğu ana haberde "Emekli maaşlarında yüzde 5 sağlık kesintisi yapılacak" iddiaları ortaya atıldı.

SGK'DAN YALANLAMA GELDİ
Kurumu ise iddiaları, "'da çok konuşulacak çalışma haberi tamamen asılsızdır" diyerek kesin dille yalanladı.

"VATANDAŞLARIMIZI YANILTMA HEDEFİ TAŞIMAKTADIR"
SGK'dan yapılan açıklama şu şekilde:
"Bazı basın-yayın organlarında "SGK'da çok konuşulacak çalışma" şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür.

Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumunun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.

Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır. Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

YALANI SAVUNDULAR
SGK'nın yalanlamasının ardından özür dilemesi beklenen FOX TV ve Fatih Portakal bir skandala daha imza attı.

Portakal ve FOX'un Ankara Haber Müdür canlı yayında konuya ilişkin açıklamada bulundu.

SGK'nın yalanlamasını kabul etmediklerini belirten ikili yalanı savunmakta ısrar etti. Portakal haberlerinin arkasında olduklarını ifade ederek "Eğer haber yalan ise saniyeler içinde yalanlama geçilmesi gerekirdi" gibi ilginç bir savunmaya imza attı.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN FOX'A TEPKİ: YALAN HABER ÜRETMEYİ BIRAKIN
Bugün Azerbeycan ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulunan Başkan 'ın değindiği konulardan bir tanesi de FOX TV'nin manipülatif ve yalan haberleri oldu.

Erdoğan, "FOX önce gazete olsun, Fox önce ciddi bir medya mensubu olsun. Yalan haber üretmeyi bırakın." sözleriyle FOX TV'nin manipülatif ve yalan haberlerine tepki gösterdi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI
Haberin yalanlanmasının ve Portakal'ın yalanı savunmasının ardından sosyal medyada Portakal'a tepki yağdı. Bir kullanıcı, "Saniyeler içinde kaç yalan söyleyebilirsin PORTAKAL?" sözleriyle tepkisini ortaya koydu.

İşte Portakal'a atılan tepki mesajlarından bazıları:

kalan karakter 1000

MİLLET  YERSE (ama  yemiyor) MİLLET YERSE (ama yemiyor)

YÜZSÜZLÜKTE SINIR TANIMAYANLAR ,BAŞ ROLDE FOX TV ,HALA YALANININ ARKASINDA DURUYOR ,NİYE ÇÜNKÜ REZİL KEPAZE OLACAK ,SANKİ BİLİYORDA BİLMİYORMUŞ GİBİ YAPIYOR ,NAAPSIN GARİBİM EKMEK PARASI İÇİN ,SAĞA SOLA ÇAMUR ATIYOR.. ACILARIN ÇOCUĞU.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 26.02.2020 08:59
yavuz yavuz

bu Yahudi kanalı ne zaman kapatılacak bu kadar alçaklık yap cezası olmasın

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.02.2020 21:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.