Bugünkü
Takvim

Kanlı İgor Türkiye'ye geldi! Günlük masrafı 100 bin euroya ulaşınca...

'ın en büyük mafyalarından biri olan uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralandı ve Almanya'ya götürüldü. Ancak burada yüksek koruma masrafları nedeniyle sınır dışı edilen İgor K., cuma günü ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.

  • Güncel
  • 23.02.2020 08:54
  •  - 
  • Son Güncelleme: 23.02.2020 08:57
ABONE OL
Kanlı İgor Türkiye'de! Günlük masrafı 100 bin euroya ulaşınca...

Skaljari mafyasından olan 28 Ocak'ta memleketi 'ın başkenti Podgorica'da bir tren yolu geçidinde arabasında silahlı saldırıya uğradı. 25 kurşunun sıkıldığı saldırıda, 7 kurşun İgor K.'ya isabet etti. Tedavi olmak için özel bir ambulans uçakla 7 Şubat'ta Almanya'daki Hannover Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. Acil ameliyata alınan İgor K.'nın mafya bağlantısı bir gün sonra ortaya çıktı. Mafya babasının saldırıya uğrayacağı şüphesiyle Hannover polisi hastaneyi kaleye çevirdi ve özel timlerle hastane kordon altına alındı. Çünkü uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı söylenen Skaljari ile rakip bir mafyanın 2014'ten bu yana süren hesaplaşmasında şimdiye kadar yaklaşık 40 kişi hayatını kaybetmişti.

ENFEKSİYON KAPTI
Hürriyet'in haberine göre hastanede birkaç kez ameliyat olan İgor K.'nın koruma masrafları Almanya'da kriz yarattı. Günde güvenlik masraflarının 100 bin Euro olduğu, 15 günde 1.5 milyon Euro'ya çıktığı iddia edildi. Aşağı Saksonya İçişleri Bakanlığı eleştiriler üzerine sınır dışı için İgor K.'ya baskı yaptı. İçişleri Bakanlığı'nın verdiği bilgiye göre İgor K. hakkında sınır dışı kararı çıkarıldı. Baskılar üzerine yaraları iyileşmeye başlayan ancak hastane enfeksiyonu kapan mafya babası İstanbul'a uçmaya razı oldu. İgor K., cuma günü güvenlik nedeniyle Alman polisine ait bir helikopterle hastaneden alınıp Hannover'deki havaalanına getirildi. Burada TC KJA, Hawker Beechcraft 400 XP tipi ambulans uçağa bindirilen yaralı İstanbul'a uçtu. Ancak İgor K., İstanbul'da mı yoksa Türkiye'nin herhangi bir yerindeki hastaneye mi yatırıldı bilinmiyor. Alman basını sırra kadem basan İgor K.'nın izini arıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.