Bugünkü
Takvim

'deki sınır kapılarında operasyonu!

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, ve İstihbarat Müdürlüğünce 'nda gerçekleştirilen ilk operasyonda, bir tır şüphe üzerine durduruldu. X-Ray taraması ve dedektör köpeklerle yapılan aramada tırın yakıt deposuna gizlenmiş 35 kilogram kokain ile yapımında da kullanılan toz halde 10 kilogram ilaç bulundu.

  • Güncel
  • 18.02.2020 12:29
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.02.2020 13:18
ABONE OL
Sınır kapısında uyuşturucu operasyonu!

Gümrük muhafaza ekiplerince Hamzabeyli ve Kapıkule sınır kapıları ile 'da peş peşe gerçekleştirilen operasyonlarda, farklı cinslerde 232 kilogram madde ve 1 milyon 665 bin 480 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, ve İstihbarat Müdürlüğünce 'nda gerçekleştirilen ilk operasyonda, bir tır şüphe üzerine durduruldu. X-Ray taraması ve dedektör köpeklerle yapılan aramada tırın yakıt deposuna gizlenmiş 35 kilogram kokain ile uyuşturucu yapımında da kullanılan toz halde 10 kilogram ilaç bulundu.

Kapıkule 'nda gerçekleştirilen bir diğer operasyonda da bir tır arandı. Tırın sürücü kabinindeki iki valizde toplam 37,4 kilogram esrar ve amfetamin ele geçirildi.

Düzenlenen bir diğer operasyon ise uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele çalışmaları kapsamında Türkiye'deki kolluk birimlerinin iş birliğine başarılı bir örnek teşkil etti. Gümrük muhafaza ve polis ekiplerinin Kapıkule ve İstanbul'da gerçekleştirdikleri müşterek operasyon sonucu, Kapıkule'de 1 milyon 665 bin 480 adet uyuşturucu hap ve İstanbul'da 160 kilogram eroin ele geçirildi.

Operasyonlarda el konulan uyuşturucu maddelerin değerinin 100 milyon liranın üzerinde olduğu belirlendi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.