Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.01.2020 13:55
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.01.2020 13:56
ABONE OL

Teslim olan terörist her şeyi anlattı: "'li Demirtaş'ın kardeşi mensuplarına ideolojik eğitim veriyordu"

ve ’in terörle mücadele kapsamında yürüttüğü operasyonlarda teslim olan teröristler, eski Eş Genel Başkanı ’ın kardeşi ‘şiyar’ kod adlı ’ın /'nın sözde "" akademisinde örgüt mensuplarına ideolojik eğitim verdiğini belirtti.

Teslim olan terörist her şeyi anlattı: İşte Demirtaş gerçeği!

AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiye göre, son dönemde "Devran" adlı kitabından sahneye uyarlanan tiyatro oyunuyla gündeme gelen 'ın kardeşi 'ın örgüt içerisindeki faaliyetleri, yakalanan veya teslim olan teröristlerin ifadelerine yansıdı.

Muğla Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde 3. sınıf öğrencisiyken 1991'de terör örgütü 'nın yapılanması olarak bilinen "Kürdistan Gençlik Birliği" üyesi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan "Şiyar" kod adlı Nurettin Demirtaş, 1994 yılında 22 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.

PARTİ BAŞKANLIĞINDAN DAĞA! İŞTE HDP-PKK İLİŞKİSİNİN EN ÇIPLAK GERÇEĞİ
Buca Cezaevi'nde tutukluyken 'ndaki yeni hükümler kapsamında 2006'da tahliye olan Demirtaş, 2007'de yapılan Demokratik Toplum Partisi (DTP) 2. Olağan Kongresinde Selma Irmak ile DTP eş genel başkanı seçildi.

2007'de askere gitmemek için sahte çürük raporu aldığı iddiasıyla tutuklanan Demirtaş, bir yıl hapis cezasına çarptırıldı, tahliyesinin ardından askere alındı. Demirtaş'ın, terhis olduktan sonra 2009'da Irak'ın kuzeyindeki Kandil'de PKK/ terör örgütünün dağ kadrosuna katıldığı tespit edildi.

DEMİRTAŞ'IN KANLI ÖRGÜTTEKİ GÖREVİ
Nurettin Demirtaş'ın terör örgütü içinde, sözde PKK merkez koe üyeliği, HPG askeri konsey üyeliği yaptığı, PKK eğitim komitesi üyesi, PKK kültür ve sanat komitesi üyesi olduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı Terör Arananlar Listesi'nde kırmızı kategoride yer alan Demirtaş'ın "resmi belgede sahtecilik", "silahlı terör örgütüne üye olma", "askerlikten kurtulmak için hile yapmak" suçlarından toplam 4 aranma kaydı bulunuyor.

TERÖRİSTLER ANLATTI
Güvenlik güçlerince geçen yıl ve 'de yakalanan teröristlerin ifadeleriyle Nurettin Demirtaş'ın terör örgütü PKK/KCK içerisindeki "" akademisinde örgüt mensuplarına ideolojik eğitim verdiği ortaya çıktı.

KOD ADI ŞİYAR
Şırnak'ta yakalanan terörist M.O, güvenlik güçlerine verdiği ifadede, Nurettin Demirtaş'ın kod adının "Şiyar" olduğunu belirterek, "Kod adını 'Şiyar Demirtaş' olarak bilirim. Bu kişi terör örgütü içinde 'Mazlum Doğan' akademisinde örgüt mensuplarına ideolojik eğitim verir. M-16 marka silah taşır. Hala aynı akademide faaliyet yürüttüğünü biliyorum." dedi.

HAKURK'TAKİ OPERASYONDA KARAR ALIP TAŞIDILAR
Terörist M.O, güvenlik güçlerince başlatılan Hakurk'taki operasyonlardan sonra sözde akademilerin, adını bilmediği başka bir bölgeye taşındığı bilgisini verdi.

Hakkari'de 2019'un temmuz ayında gözaltına alınan terörist A.İ. de örgüte çok eskiden katıldığını bildiği Nurettin Demirtaş'ın PKK/KCK'da faaliyet yürütmeye devam ettiğini belirtti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.