Bugünkü
Takvim

Haluk Bayraktar'dan CHP'li Öztrak'ın skandal 'Akıncı İHA' tweetine tokat gibi cevap

Genel Müdürü Haluk Bayraktar, CHP'li 'ın 'Akıncı İHA' motorunun yerli ve milli olmadığına yönelik eleştirilerine sosyal medya hesabı Twitter üzerinden cevap verdi. Akıncı İHA'nın dizel motorunu (TEI) TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş.'nin tasarlayıp ürettiğini ve teslim ettiğini belirten Bayraktar, "Ar-Ge, Üretim, Teknoloji'den anlamayana bir de karikatürle anlatmayı deneyelim." diyerek bir karikatür paylaştı.

  • Güncel
  • 16.01.2020 22:17
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.01.2020 22:19
ABONE OL

CHP'li sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yalan bilgilerle yerli ve milli üretim yapan İHA ve SİHA'ları eleştirmeye kalkarak büyük bir skandal imza attı. Öztrak, "Ukrayna'dan motor gelmezse Akıncı SİHA uçmuyor, Almanya'dan motor gelmezse Altay tankı yürümüyor. Ama Erdoğan Saray'da savunma sanayinden bahsederken uçup, koşup, coşuyor." dedi.Genel Müdürü Haluk Bayraktar, CHP'li Faik Öztrak'ın 'Akıncı İHA' motorunun yerli ve milli olmadığına yönelik eleştirilerine sosyal medya hesabı Twitter üzerinden cevap verdi.
Akıncı İHA'nın dizel motorunu (TEI) TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş.'nin tasarlayıp ürettiğini ve teslim ettiğini belirten Bayraktar, "Ar-Ge, Üretim, Teknoloji'den anlamayana bir de karikatürle anlatmayı deneyelim." diyerek bir karikatür paylaştı.ORTAK ÜRETİM YAPILACAK
Öte yandan Bayraktar 'Akıncı İHA'da kullanılan motorun Ukrayna menşeili olduğunu ve ortak üretileceğini bildirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.