Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.12.2019 16:15
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.12.2019 16:15
ABONE OL

Evlat nöbetinde yürek burkan hikaye: "Oğlum destek vermedi diye infaz ettiler"

Çocukları tarafından kaçırılan acılı ailelerin il binası önündeki evlat nöbeti 104. Gününde devam ediyor. Büyük oğlu terör örgütüne destek vermediği için eli kanlı terör örgütü tarafından katledilen Necibe Çifçi, şimdi de diğer oğlu Roşat için nöbet tutuyor.

Oğlum destek vermedi diye infaz ettiler

, 21 Ağustos'ta kaybolan oğlu Mehmet'in 'liler tarafından dağa kaçırıldığını söyleyip, 1 gün sonra partinin binası önünde oturma eylemi başlattı. Eylemin 3'üncü gününde ortaya çıkan Mehmet Akar, mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı. Oğluna kavuşup, eylemine son veren Hacire Akar, çocukları kayıp annelere de çağrıda bulundu. Hacire Akar'ın HDP il binası önünde başlattığı eylemle çocuğuna kavuşması, çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan aileler için umut oldu. Akar'ın çağrısıyla harekete geçen çocukları kayıp aileler, 3 Eylül'den itibaren HDP önünde oturma eylemine başladı.

104. GÜNE GELİNDİ
Oturma eylemindeki annelerden Hatice Ceylan, terör örgütü PKK'nın elinden kurtarılan oğlu Cafer'e kavuşmasına rağmen diğer ailelere destek için eylemine devam etti. HDP önünde oturan 58 aile, eylemini 104'üncü günde de sürdürdü.

"ÇOCUKLARIMIZI KANDIRIYORLAR"
Büyük oğlu 'nin 21 yaşındayken, terör örgütüne destek vermediği için şehit edildikten sonra kaçırılan diğer oğlu Roşat'a kavuşmak amacıyla 'nin Şemdinli ilçesinden gelip, oturma eylemine katılan Necibe Çifçi, evladını almadan gitmeyeceğini söyledi. Çiftçi, "104 gündür bu çadırın altında bu yaşamı çekiyoruz. 104 bin sene de olsa aynı biz bu çadırın altında otururuz. Çocuklarımızı almadan buradan gitmeyeceğiz. Benim çocuğum Şendinli'de okul okuyordu. Eylül'ün 15'inde oğlum PKK tarafından kaçırıldı. Çocukları kandırıyorlardı. Çocukları parklara götürüyorlardı. PKK- HDP bir oldular, çocuklarımızı 2015'te dağa kaçırdılar. 2015 yılından şimdiye kadar hiçbir haber alamadım. 2017'de de bizim köyü sardılar gece yarısı. Onlar silahlıydı. Gece yarısı gelip evde çoluk çocuğun içinden çıkarıp, bir ahıra götürdüler, elini kolunu bağladılar ve oğlum Sami Çifçi'yi infaz ettiler. Bir oğlumu dağa kaçırdılar, bir oğlumu da şehit ettiler. Ben bir anneyim, yüreğim yanıyor" diye konuştu.