Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.12.2019 08:58
  • Son Güncelleme: 08.12.2019 08:58

'ın açılış tarihi belli oldu! merkez olacak!

Geçtiğimiz hafta ve arasında hayata geçirilen ve Avrupa’ya doğalgaz sağlayacak TANAP Projesi tamamlanırken şimdi de gözler ’a çevrildi. Başka Erdoğan ve Putin'in açılışını yapacağı TürkAkım projesi 8 Ocak'ta hizmete girerken projeyle yıllık 31,5 milyar metreküp gaz taşınacak. Gazın yarısı ise Türkiye’de kullanılacak.

TürkAkım'ın açılış tarihi belli oldu! Türkiye merkez olacak!

ile Devlet Başkanı 'in açılışını yapması beklenen proje 8 Ocak'ta hizmete girecek.

AVRUPA PAZARINA YÖNELİK HAMLE
Rusya ile hayata geçirilen Projesi'nde 2018 yılında deniz bölümü tamamlanmıştı. O dönemde karadaki çalışmalar da başladı. Boru hattı Rusya'nın Anapa şehrinden başlayıp 'nin Kıyıköy beldesinde sona eriyor. Deniz kısmı uzunluğu yaklaşık 930 kilometre olan hat 32 inçlik iki hattan oluşuyor. Projede Türk Akım-1 doğrudan Türk iletim ağına bağlanacak. Türk Akım-2 ise tarafına doğru gidecek. Bu hat Avrupa pazarına dönük olarak planlanıyor.

YARISINI TÜRKİYE KULLANACAK
Projeyle yıllık 31,5 milyar metreküp gaz taşınacak. Gazın yarısı ise 'de kullanılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.