Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 05.12.2019 09:08
  • Son Güncelleme: 05.12.2019 09:08

Taşeron yüzdelik farkı ödendi mi? lere ek , ve tayin müjdesi!

- Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası tarafından kamuda çalışan yaklaşık 500 bin kamu çalışanını ilgilendiren lerin geriye ödenmesiyle ilgili bir dava açıldı. Bu dava ise taşeron işçilerin lehine sonuçlandı. Bu arada milyonlar taşeron yüzdelik farkı ne an ödenecek? Sorusunun yanıtını aramakta. İşte 4D mahkeme sonucu in yüzde fazlası ödenmesi kararı. 2020 TL alan bir işçinin maaşı 2020 yılında 2108 TL , 2200 TL alan bir işçinin maaşı , yüzde 4 zamla 2020 yılınca 88 TL zam gelecek 2288 TL olacak. İşte taşeron işçi maaşları son dakika haberleri

Taşeron işçilere yüzdelik dilim ek zam, maaş artışı ve...

Taşeron İşçi - Kamuda görev yapan 4/D' li kamu çalışanlarının 2 Nisan 2018 den önce asgari ücretin üzerindeki aldıkları ücretlerin, kadroya geçtikten sonra ödenmemesi üzerine Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası üyesi adına dava açtı. Bu dava ise taşeron işçilerin lehine sonuçlandı ve yüzdelik dava kazanıldı. Bu arada kamu kuruluş ve müesseselerinde kadrolu olarak çalışan taşeron işçilerin 2020 Haziran ayında yapılacak görüşmelerden ilk beklentileri zam konusunda oldu. Maaşlarına bayahı bir süredir yüzde 4 zam alan taşeron işçiler enflasyon oranları ile mağdur oldular. Peki taşeron işçi için yüzdelik farkı ne zaman ödenecek?

TAŞERON SON DAKİKA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

VERİLEN KARAR

Bu konu hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamda şu ifadelere yer verildi:

"Sağlık Bakanlığı İzmir İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda Ambulans Sürücüsü olarak çalışan ve 02.04.2018 tarihide 696 Sayılı KHK ile kadroya geçen üyemiz Hasan ÖZTÜRK adına sendikanın açmış olduğu (%30) yüzdelik dilim emsal davası, "yüzdeliklerin dilimlerin 01.01.2019 tarihi itibari ile ödenmesi gerektiği yönünde lehine sonuçlanarak kesinleşmiştir."

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.