Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.11.2019 11:08
  • Son Güncelleme: 19.11.2019 12:02

Tunç Soyer'in skandalının ardından 'den bir skandal da Kırım için geldi!

’li Başkanı Tunç Soyer’in açıklamalarının ardından bir skandal da CHP ’den geldi. Rus basınına konuşan Atila Sertel, “Kırım'ın 'ya ait olduğunu tanıyacağız” ifadelerini kullandı.

CHP'den Kırım için skandal açıklama!

lideri 'in özel temsilcisi Georgy Muradov vasıtasıyla bir davet mektubu alan , CHP Genel Merkezi'yle görüştükten sonra Kırım'a gitme kararı aldı. Bölgede incelemelerde bulunacağı öğrenilen heyetin başı olan Sertel, ziyaret öncesi Rus Tsagrad gazetesine konuştu.

"RUSYA'YA AİT OLDUĞUNU TANIYACAĞIZ"
"Yarımada'ya gelecek Türk heyetinin başı: Kırım'ın Rusya'ya ait olduğunu tanıyacağız" başlığıyla yayımlanan o röportajda Sertel, özetle şu ifadeleri kullandı:

"YURTTA SULH CİHANDA SULH"
Biz Atatürk'ün 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' sözünü benimseyen bir partinin mensuplarıyız. Kaldı ki Rusya da Kurtuluş Savaşı'mız süresince Atatürk'e ve silah arkadaşlarına büyük destekler sağlamıştır. Özellikle Kırım konusunda bazı kışkırtmalar ve provokatif işler olabilir. Ama bizler barışı önemsiyoruz. Barış için çalışıyoruz.

"İNŞAAT AÇISINDAN ÇOK UYGUN"
inşaat açısından tamamen doymuş durumda. Tüm müteahhitler büyük sıkıntıda. Oysa ki Kırım bu konuda çok uygun. Kırım'da inşaat için ciddi bir alan var. Aradaki sorunların bir an önce aşılmasını temenni ediyoruz.

"İLİŞKİLERDEKİ ZAAFİYET AŞILMALI"
Türkiye'deki inşaat sektörü Kırım'a el atmalıdır. Bu konuda Türkiye ve Kırım'daki yetkililere büyük görevler düşüyor. Biz hem coğrafya hem de dil, din olarak da çok yakınız. İlişkilerdeki zaafiyetin aşılması gerekiyor.

kalan karakter 1000

KARAKALEM KARAKALEM

KIRIM NE RUSYA'YA NE DE UKRAYNA'YA AİTTİR KIRIM TATARLARA AİTTİR. BU BÖYLE BİLİNE, ENİNDE SONUNDA ER YA DA GEÇ BU BÖYLE OLACAKTIR HAİN HERİF.

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır0
cevapla 19.11.2019 11:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.