Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 24.10.2019 11:53
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 24.10.2019 11:59
ABONE OL

Fransız dergisi 'in skandal kapağına Cumhurbaşkanlığı'ndan efsane yanıt

Başkan Erdoğan'ın fotoğrafına yer veren Fransız dergisi , "Etnik temizlik Erdoğan'ın metodu. Erdoğan'ın Avrupa'yı tehdit etmesine izin vermeli mi" ifadelerini kullanıldı. Fransız dergisinin skandal kapağı hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın "CB’mıza neden saldırdıkları açık: ’deki piyonları ağır darbe yiyip oyunları bozulunca, paniklediler. Kuklalarını korumak için her yola başvuruyorlar ama netice alamıyorlar. Kürtler sizin taşeronunuz değil ve olmayacak. Sömürgecilik günleriniz geride kaldı" ifadelerini kullandı." dedi.

Fransız dergisinden skandal kapak!

Fransız dergisi bir skandala imza attı.Dergi kapağına 'ı taşıyarak küstah ifadelere yer verdi.

Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'ndaki tutumunu çarpıtarak veren derginin kapağında "Etnik temizlik Erdoğan'ın metodu. Erdoğan'ın Avrupa'yı tehdit etmesine izin vereli mi?" ifadeleri kullanıldı.

TÜRKİYE'DEN TOKAT GİBİ AÇIKLAMA
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fransız dergisinin skandal kapağı hakkında açıklama yaptı. Sosyal medya hesabı Twitter'dan mesaj yayımlayan Kalın, "1/Cezayir, Gabon, Moritanya, Senegal, Gine, Kongo, Tunus, Komor Adaları, Madagaskar, Cibuti, Mali, Benin, Çad ve Fas'ı sömürgeleştiren, binlerce insanı katleden ve köle ticareti yapan, Rwanda katliamını izleyen ... Ve 'etnik temizlik' iftirasını atan bir Fransız dergisi.

2/CB'mıza neden saldırdıkları açık: 'deki piyonları ağır darbe yiyip oyunları bozulunca, paniklediler. Kuklalarını korumak için her yola başvuruyorlar ama netice alamıyorlar. Kürtler sizin taşeronunuz değil ve olmayacak. Sömürgecilik günleriniz geride kaldı" ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCE DE "DİKTATÖR" DEMİŞLERDİ
Avrupa'da İslam düşmanı ve göçmen karşıtı aşırı sağ çizgisiyle tanınan dergi daha önce de Erdoğan hakkında skandal sözlere yer vermişti. Dergi 24 Haziran seçimleri öncesinde kapağına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı taşıyarak diktatör ifadelerini kullanmıştı.

Derginin kurucusu olan ve 2016 yılında vefat eden Claude Imbert Müslüman ve göçmen karşıtı yazıları ve görüşleri ile dikkat çeken bir isimdi. İslam dinine ve göçmenlere yönelik yaklaşımlarının yanı sıra ırkçılık sınırındaki yorumları ile biliniyordu.