Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.10.2019 10:36
  • Son Güncelleme: 23.10.2019 10:36

'ndan önemli değişiklik! ler tamamen değişecek!

bir önemli değişikliğe daha imza attı. Çalışmaları başlatılan değişikliğe göre, lerinde sadece not değerlendirmesi yer almayacak ve tek sayfadan oluşmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan önemli değişiklik!

CNN Türk'ten Duygu Bayram Ayaz'ın özel haberine göre yapılacak değişiklikle artık lerde sadece not değerlendirmesi yer almayacak.
Yeni karnelerde lerin 1 yıllık gelişim süreçleri de yer alacak.

Veliler öğrenci karnelerine baktığında çocuklarının yıl için neyi yapıp neyi yapamadıklarını da görecek.

Karneler tek sayfa olmayacak.

'Örneğin öğrenci ezber yapabiliyor mu?', 'Derste söz hakkı istiyor mu?', 'Yüksek sesle okuyabiliyor mu?', 'Okuyabildiğini anlayabiliyor mu?', 'Bir kitabı okuyup anlatabiliyor mu?', 'Yazdığını ne kadar hızlı yazabiliyor mu?' gibi değerlendirmeler karnelerde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.