Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 23.10.2019 18:57
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 23.10.2019 20:59
ABONE OL

'nün sözde üst yöneticisinin kızı yakalandı

'de, /'nin en üst düzey isimlerinin yer aldığı ve Ergenekon operasyonları, 17- operasyonları gibi birçok kritik kararın alındığı ''nın sözde başkanı 'ın kızı , gözaltına alındı. Hakkında, 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme' ve 'silahlı terör örgütüne üye olma' gibi suçlardan hakkında yakalama kararı bulunan Mustafa Özcan'ın, sözde 'Başyüceler Şurası Başkanı ve imamı' olduğu, 30 Temmuz 2014 tarihinde de yurt dışına çıktığı belirlendi.

FETÖ'nün sözde üst yöneticisinin kızı yakalandı

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde gerçekleştirilen operasyonda yakalanan 16 kişiden hakkında yapılan araştırma sonucu, babasının örgütün üst yöneticilerinden olduğu anlaşıldı.

Hakkında sözde "Başyüceler şurası başkanı Türkiye imamı" olduğu bilgisi bulunan Özcan'ın, ByLock kullanıcısı ve kayyum atanan yöneticisi ve ortaklarından olduğu belirtildi.

Özcan'ın UYAP sorgulamasında ise "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ve "Silahlı terör örgütüne üye olma" suçlarından aranma ve 30 Temmuz 2014'te yurt dışına çıkış kaydı bulunduğu, MERNİS adres kaydının da Kazakistan olduğu tespit edildi.Fotoğrafta: Mustafa Özcan

Şüpheli Özcan ve "Başyüceler şurası"nın, 'nün Ergenekon ve 7 Şubat operasyonları ile 17/ olaylarının kritik kararlarını alan, önemli tayin ve terfilerin karara bağlandığı, başkanlığını Mustafa Özcan'ın yaptığı, başlarda 6, sonraki dönemlerde ise örgüt içinde üst düzey görev yapan 12 imamdan oluşan yapıdan birisi olduğu ifade edildi.

merkezli 4 ilde, FETÖ'ye yönelik operasyonda haklarında yakalama kararı çıkarılan 20 zanlıdan, aralarında iki polis memuru ile meslekten ihraç edilen bir komiser yardımcısının da bulunduğu 16'sı gözaltına alınmıştı.