Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.10.2019 11:32
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.10.2019 11:32
ABONE OL

İzmir'de 24 saat su kesintisi! 21 Ekim Buca ve Bornova su kesintisi programı

İzmir'de 24 saat su kesintisi yapılıyor. İZSU Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, İzmir'in Buca ve Bornova ilçelerinde 24 saat su kesintisi uygulanacağı bildirilmişti. Bu bölgelerde ikamet eden vatandaşlar suların ne zaman geleceğini araştırmaya başladı. Peki, İşte 21 Ekim İZSU su kesintisi listesi...

İzmir'de 24 saat su kesintisi!

İzmir'de sular ne zaman gelecek? İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yapılan açıklamaya göre, Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan ve Gördes barajından İzmir kentine su aktaracak olan Gördes – Kavaklıdere – Buca boru hattının Adatepe pompa istasyonuna bağlantısı işi ile bölgenin su dağıtımını iyileştirmek amacıyla Adatepe pompa istasyonunda yapılacak revizyon çalışmaları nedeniyle Buca ilçesi ve Bornova ilçesinde bazı bölgelere su verilmeyecek. Su kesintisi 24 saat sürecek. Peki, İzmir'de sular ne zaman gelecek? İşte 21 Ekim İZSU su kesintisi listesi...

İZMİR'DE SULAR NE ZAMAN GELECEK?

İZSU tarafından yapılan açıklamaya göre, Buca ve Bornova ilçesindeki su kesintisi 24 saat sürecek. 22 Ekim 2019 Salı günü 09:00'da başlayan su kesintisi 23 Ekim 2019 Çarşamba günü 09:00'da sona erecek.

SU KESİNTİSİ UYGULANACAK ADRESLER

Bornova İlçesinin; Gökdere Mahallesi

Buca İlçesinin; Yenigün, Kozağaç, Çamlıkule, Atatürk, Adatepe, Yıldız, Kuruçeşme, Yıldızlar, Yeşilbağlar, Kaynaklar Merkez, Yaylacık, Zafer, Gaziler, 29 Ekim Mahalleleri ile Buca OSB, Buca Koop, Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe kampüsü, Sebze Hali ve Balık Hali

İZMİR HAKKINDA

İzmir şehri, Türkiye'nin en batısında bulunan bölgelerden olan ve en kalabalık üçüncü şehir ünvanını elinde bulunduran şehirdir. Toprak olarak bakıldığında Türkiye'nin en büyük 23. büyük şehridir.

İzmir, Roma İmparatorluğu'nun elinde bulundurduğu topraklardan biridir ve o döneme ait Efes Antik Kenti gibi birçok tarihi ve turistik mekana ev sahipliği yapmaktadır. Birçok devletin ele geçirdiği ve toplumların barındığı İzmir, 1081'de Selçuklu akıncılarının ve Çaka Bey'in zaferiyle ilk kez Türk olmuştur. Ardından Çaka Bey'in ölümüyle Bizanslılar şehri yeniden ele geçirir. 1310'da Aydınoğlu Umur bey bütün İzmir'i ele geçirse de zaman içinde İzmir'in farklı yerlerden toprakları kaybedilir.

1422'de ise II. Murad, şehri kuşatır ve İzmir'i ele geçirerek Osmanlı İmparatorluğu'na katar. 1620 yılında yabancı tanınan kapitülasyonların ardından İzmir şehri, Osmanlı İmparatorluğu'nun önemli ticaret merkezlerinden biri olmuştur.

Birinci Dünya Savaşı'nın ardından 15 Mayıs 1919'da Yunanlılar tarafından işgal edilir ancak bu işgal sadece 3 yıl sürer. 9 Eylül 1922'de İzmir'in Kurtuluşu olayı ile işgal durumu yok olur. Fakat 13 Eylül 1922 sabahı çıkan şiddetli yangın İzmir'de 2.600.000 metrekarelik bir alanı yok eder. Yangının çıktığı alanda 20 bin ev ve iş yeri zarar görür.

İzmir şehri, Cumhuriyet'in kurulmasından bir kaç ay önce gerçekleştirilen İzmir İktisat Kongresi'ne ev sahipliği yapmıştır.

1984'te çıkan kanun ile büyükşehir ünvanı kazanan İzmir, günümüzde Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlı bir şehirdir. İkliminde ise tipik Akdeniz İklimi görülmektedir.