Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.10.2019 10:32
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.10.2019 11:17
ABONE OL

Kılıçdaroğlu'nun açıklaması yandaşı 'ı bile isyan ettirdi

, partisinin son grup toplantısında hükümetin politikasını eleştirerek “Bugün neredeyse dünyanın tamamını kendimize düşman ilan ettik” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması yandaşları tarafından bile tepki topladı. Her fırsatta Kılıçdaroğlu'na arka çıkan , Kılıçdaroğlu'nun emperyalizme alet olduğunu yazdı.

Kılıçdaroğlu yandaşını bile isyan ettirdi

Hükümetin politikasını sert biçimde eleştiren Genel Başkanı , partisinin son grup toplantısında "Bugün neredeyse dünyanın tamamını kendimize düşman ilan ettik" dedi.

Her fırsatta hükümetin politikaları nedeniyle Türkiye'nin dünyada yalnız kaldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, yandaşı 'ı bile isyan ettirdi.

"Sayın Kılıçdaroğlu" başlıklı köşe yazısında Yalçın, "Sabah akşam "Suriye toprak bütünlüğü korunmalıdır" diyelim, bu PKK/PYD'nin Suriye topraklarını bölmesinin önüne geçer mi?." diye sordu.

Erdoğan'ın 'nın hendek terörüne boyun eğmediğini hatırlatan Yalçın, FETÖ ve liboşların gözünde Erdoğan'ın bir anda "diktatör" ilan edildiğine dikkat çekti.

BATI'YA KARŞI DURURSAN "FAŞİST DİKTATÖR" OLURSUN
Yazısında "Batı'nın her dediğini yaparsan "kahraman" olursun, karşı durursan "faşist diktatör!" Kılıçdaroğlu bunu bilmez mi?." diye soran Yalçın, şöyle devam ediyor:

İLK DİLE GETİREN DAMAT FERİTLERDİR
-"Bugün neredeyse dünyanın tamamını kendimize düşman ilan ettik".

Evet... Sayın Kılıçdaroğlu bu sözünüz büyük hatadır.. Bunu ilk dile getirenler, Kuvayı Milliye mücadelesine karşı çıkan Damat Feritlerdir, Ali Kemallerdir. Anti-emperyalist bağımsızlıkçı her siyasal hareket "dünya" dediğiniz emperyalist Batı'nın tepkisini çeker..

BİZ GERÇEKLERİ "DÜNYA BİZE NE DER" DİYE SAVUNMAYIZ
Söylesenize Kıbrıs Barış Harekâtı'nda dünya bize karşı değil miydi? Ambargo bile uyguladılar. Bir tek Kaddafi yanımızdaydı. Unuttunuz mu?. Üzgünüm Atatürk'ün, Bülent Ecevit'in partisine bu söz hiç yakışmadı!.

Biz gerçekleri "dünya bize ne der" diye savunmayız; Mustafa Kemal'in şiarı Tevfik Fikret'in dediği gibi "Hak bildiğin yolda, yalnız da olsan yürüyeceksin".