Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.10.2019 22:20
  • Son Güncelleme: 09.10.2019 23:51

'nda kara operasyonu başladı! İşte ilk görüntüler...

Fırat’ın doğusuna yönelik terör unsurlarını yok etmek için başlatılan karadan ve havadan bombardımanla saat 16.00’da başladı. Barış Pınarı Harekatı kapsamında kara harekatı da başladı. Kara harekatının başlamasıyla birlikte Mehmetçik, ve Resulayn'a 4 koldan giriş yaptı.

Fırat'ın doğusuna yönelik terör unsurlarını yok etmek için başlatılan karadan ve havadan bombardımanla saat 16.00'da başladı. Barış Pınarı Harekatı kapsamında kara harekatı da başladı.

55 TERÖR HEDEFİ İMHA EDİLDİ
Türk savaş uçakları, Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Fırat Nehri'nin doğusunda yer alan ve yaklaşık 30 kilometre derinlikteki terör örgütü / hedeflerini imha etti. Operasyonla ilgili ilk bilanço da açıklandı. Saat 16.00'dan bu yana 55 terör hedefi yerle bir edildi.

MSB tarafından yapılan açıklamada, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Millî Ordusu, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında Fırat'ın doğusuna kara harekâtına başladı." denildi.İLK GÖRÜNTÜLER GELDİ
Milli Savunma Bakanlığından, 'Barış Pınarı Harekatı' kapsamında Fırat'ın doğusuna kara harekatının başladığı bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Milli Ordusu, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat'ın doğusuna kara harekatına başladı." ifadeleri kullanıldı.

İşte 'Barış Pınarı' kapsamında başlatılan kara harekatından ilk görüntüler...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.