Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.09.2019 18:38
  • Son Güncelleme: 12.09.2019 22:56

'tan bir daha! 'da otopark ücretlerine yüzde 1000 zam! İşte yeni zamlı tarife

’da daha önce toplu ulaşıma yapan , otopark ücretleri için de zamlı tarife hazırladı. Komisyona sevk edilen tarife kabul edilirse daha önce gün boyu 1 TL olan otopark ücreti 3 saate kadar 5 TL, 6 saate kadar 6 TL, tam gün ise 10 TL olacak.

Ankara'da otopark ücretlerine yüzde 1000 zam!

Büyükşehir Belediye Başkanı başkanlığında eylül ayı ayı olağan toplantısı için önceki gün toplanan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, gündemde yer alan yeni otopark ücretlerine ilişkin Başkanlık Yazısı'nı da görüştü. Yazıda, Büyükşehir Meclisi'nin 12 Mart 2018'de alınan kararla tüm otopark ücretlerini 1 TL yapması nedeniyle vatandaşlardan yoğun şikâyet alındığı belirtildi.

Otoparklara bırakılan araçların 1-2 ay sonra alındığı, sabah erken saatler itibarıyla dolu olduğu, kent merkezine kısa süreli gelen vatandaşların otoparklardan yararlanamadığı, otoparkların garaj gibi kullanıldığı gibi tespitlere de yer verildi. Bu nedenle otopark ücretleri için yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğu kaydedildi.

3 SAATİ 5 TL OLACAK
Başkanlık Yazısı oy birliğiyle Hukuk ve Tarifeler Komisyonu'na gönderildi. Yeni tarife komisyonda görüşüldükten sonra Meclis'e gelecek. 'nce hazırlanan yeni tarife kabul edilirse daha önce gün boyu 1 TL olan otopark ücreti, ilk 30 dakika ücretsiz, KDV dahil olmak üzere 3 saate kadar 5 TL, 6 saate kadar 6 TL, 9 saate kadar 7 TL, 12 saate kadar 8 TL, tam gün 10 TL olacak. Aylık abonman ise 300 TL olarak uygulanacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.