Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.09.2019 17:33
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.09.2019 18:03
ABONE OL

Son dakika: Külliye'deki 'büyükşehir' zirvesi sonrası flaş açıklama

Başkan 'ın daveti üzerine 30 şehrin Büyükşehir Belediye Başkanları bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Başkan Erdoğan'ın davet ettiği toplantıya AK Parti, ve MHP'li başkanların yanı sıra kayyum olarak atanan isimler de katıldı.. Başkan Erdoğan AK Parti ve CHP'li başkanlara, "Birbirinizle iletişim halinde olun" çağrısında bulundu. 3,5 saat süren toplantı sonrası açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, "Belediye başkanları ile toplantılar tekrarlanacak. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde belediyeler için komisyon kurulacak." dedi. CHP'li başkanlar da "Salonda olumlu bir hava vardı, çok memnun olduk." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Büyükşehir Belediye Başkanları ile bir araya geldi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın mazereti nedeniyle katılmadığı toplantıya tüm Büyükşehir Belediye Başkanları katıldı. Toplantıda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu üyeleri de yer aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı'ndan ise Bakan Yardımcıları toplantıya katıldı.

TOPLANTILAR TEKRARLANACAK
Toplantı sonrası açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, "Belediye başkanları ile toplantılar tekrarlanacak. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde belediyeler için komisyon kurulacak." dedi.

'li başkanlar da "Salonda olumlu bir hava vardı, çok memnun olduk." ifadelerini kullandı.

ÇOK ÖZEL BİR BULUŞMAYDI
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, de şöyle konuştu: "Ben Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle bir buluşma olduğunu hatırlamıyorum. Dertler en ince ayrıntısına kadar konuşuldu. Cumhurbaşkanımız mesajı net bir şekilde verdi. Bakanlarımız soruları cevapladılar. Şehirlerimizin bu buluşması büyük katkı yapacaktır. 15.5 yıldır belediye başkanlığı yapan biri olarak çok özel bir buluşmaydı."