Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.09.2019 08:19
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.09.2019 08:19
ABONE OL

İmamoğlu kaymak tabakanın peşinde! yöneticilerine '' adı altında maaş mı!

Yerel seçimlerin ardından göreve gelen 'li Başkanı 'nun, belediyede israf olduğunu iddia ederken kaymak tabakaya '' adı altında 15 bin liraya varan ek maaş verildiği ortaya çıktı. 'deki ve işçilerin belediye önündeki ekmek nöbeti devam ederken üst düzey yöneticilerin maaşlarına yapılan bu büyük tepki çekti. Kaymak tabakaya yapılan bu zam, İBB'de asıl israfın İmamoğlu döneminde gerçekleşeceğini gösterdi.

İmamoğlu kaymak tabakanın peşinde!

Binlerce işçiyi kapının önüne koyan ve önceki dönemde 'israf' yapıldığı algısı oluşturmak için belediyenin hizmet araçlarını bile 'makam aracı' diye Yenikapı'ya toplayıp şov yapan 'nde (), ballı maaş döneminin başladığı ortaya çıktı.

23 Haziran seçimlerinin ardından İBB'de yeni göreve başlayan başkan danışmanları, daire başkanları, genel sekreter yardımcıları ve bazı milletvekillerinin yakınlarına verilen ballı maaşların listesine ulaşıldı.


15 BİN LİRA EK MAAŞ
'' adı altında İBB iştiraklerinde yönetim kurulu başkanlarına 15 bin TL, yönetim kurulu başkan vekillerine 11 bin TL, yönetim kurulu üyelerine 5 bin TL, genel sekreter yardımcılarına 12 bin TL, daire başkanlarına 7 bin TL ve danışmanlarına 15 bin TL düzenli aylık ödeme yapıldığı ifade ediliyor. Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Murat Ongun, hem İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü, hem de Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Otobüs A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı, İBB Meclis Üyesi-İBB İmar Komisyonu üyesi ve BİMTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Resul Emrah Şahan'ın, yönetim kurulu başkanlığından 15 bin TL, Şişli Belediyesi'nden 10 bin TL, İBB'den 4 bin TL maaş aldığı ifade ediliyor. Şahan maaş alan tek meclis üyesi.

İBB'nin danışman, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve CHP'li milletvekillerinin yakınlarına şu ana kadar verdiği tahmini maaşlar şöyle:

Murat Ongun: 3 maaş - 45 bin TL
Y. Oğuz Duman: 3 maaş-45 bin TL
Ertan Yıldız: 3 maaş - 45 bin TL
Yavuz Saltık: 3 maaş - 33 bin TL
Y. Meltem Şişli: 3 maaş- 38 bin TL
Mehmet Çakılcıoğlu:3 maaş-38 bin TL
M.Murat Kalkanlı: 3 maaş-42 bin TL
T. Tuncay Önbilgin: 2 maaş-27 bin TL
Şengül A. Arslan: 2 maaş - 27 bin TL
İ. Orhan Demir: 3 maaş-42 bin TL
Tülün İnal: 3 maaş- 29 bin TL
Naim Erol Özgüner:3 maaş- 33 bin TL
Abdullah Aydın: 2 maaş -18 bin TL
Mehmet Akif Can: 2 maaş - 12 bin TL
Ali Karahan: 2 maaş - 18 bin TL
Eren Sönmez: 3 maaş - 40 bin TL (Kenan Kıran- Sabah)