Bugünkü
Takvim

'da önünde eylem yapan annelerin isyanı: Bizim çocuklar dağda bunlar koltuklarda

“Çocuklarımızı dağa kaçırdılar” diyen 4 anne, İl Başkanlığı binasının önünde oturma eylemi yaptı. Partililer, grubu dağıtmaya çalıştı. Bir kadın ise “Bizim çocuklarımız dağda, siz koltuklarda. Çocuklarımızı geri verin” diye bağırdı.


lı dört annenin sabrı taştı. Çocuklarını kurtarmak için önünde oturma eylemi başlattı.
Annelere, yakınları da katıldı. Aysel Bozkurt adlı kadın, HDP'lilere haykırdı: Bizim çocuklarımız dağda, siz koltuklarda.


ANA DERS
Diyarbakır'da geçen hafta "HDP oğlumu dağa kaçırdı" diyerek HDP binasının önünde eylem yapan Hacire Akar, oğlunu geri aldı. Bu gelişmenin ardından cesur yürekli anneler tek tek ortaya çıktı. Diyarbakır'da çocuklarının dağa kaçırıldığını söyleyerek HDP binası önünde eylem yapan annelerin sayısı 4'e ulaştı. 17 yaşındaki oğlu Süleyman Çetinkaya'dan 4 gündür haber alamayan Fevziye Çetinkaya, eşi Şahap Çetinkaya ve 4 çocuğuyla HDP binasının önünde oturma eylemi başlattı. Baba Çetinkaya, "HDP oğlumu kandırdı. Suriye'ye PKK-YPG'ye götürdü. Çocuğum gelmeden buradan gitmem. Kendi çocuklarını işe bıraktılar, bizim çocuklarımızı dağa götürdüler" diye ağladı. Diyarbakır'da 4 yıl önce oğlu Azat, terör örgütü tarafından kaçırılan Remziye Akkoyun da HDP binasına gelerek eyleme katıldı. Oğlu Mehmet 2014 yılında dağa kaçırılan Sariye Tokay ve "Oğlum Mustafa Biçer, HDP tarafından Suriye'ye götürüldü" diyen Ayşegül Biçer de HDP binasında eylem yaptı. Evlatlarını bekleyen aileler, HDP'ye "Çocuklarımızı geri verin" diye bağırdı.

Anne Ayşegül BiçerAnne Remziye Akkoyun


Diyarbakır'da Fevziye Çetinkaya, HDP il binasına taş attı. Bunun üzerine HDP'lilerle Çetinkaya ailesi arasında gerginlik çıktı. Çetinkaya'nın yakını Aysel Bozkurt, HDP'lilere, "Bizim çocuklarımız dağda, siz koltuklarda" diye bağırdı.HÜSEYİN KAÇAR

kalan karakter 1000

mustafa denge mustafa denge

adalet bakın sayın cumhurbaşkanı acil pkk hdp tarafından suca sürüklenmiş çocukları için genel bir af çıkarılsın ah o zaman herkes HDP PKK bu güne kadar yemediği büyük bir darbe yer

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.09.2019 13:13
OSMANLI OSMANLI

BİR MİLLET UYANIYOR ,İŞTE CHP ,İŞTE HDP ,,GERÇEK ASIL YÜZLERİ ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.09.2019 12:15
ihsan ihsan

AK PARTİ AKLIN VARSA BU ANALARI AL GETİR ANKARAYA CHP GENEL MERKEZİ ÖNÜNE KOY

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 04.09.2019 10:01
rıdvan  ,,,, rıdvan ,,,,

çocuklarınızın kanıyla sefa sürüyorlar ,vatanımızın düşmanlarıda fransa gibi ,onlara devamlı destek çıkıyor ..çocuklarınıza efendimizin hayatını ,kuranı kerimin açıklamalı mealini mutlaka okutun .öğrensinler vatanına ihanet edenlerin ,imansızların cehenneme gideceğini,....

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 04.09.2019 08:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.