Bugünkü
Takvim

Emine Bulut'un bababası: İdam edilmezse acımız dinmeyecek acımız dinmeyecek

Emine Bulut, eski eşi tarafından bıçaklandı. Son nefesinden “Ölmek istemiyorum” diye haykırdı. Sadece Türkiye değil tüm dünya acıyı paylaştı. Baba Ahmet Bulut, devlete bu çağrıyı yaptı: İdam edilmezse acımız dinmeyecek acımız dinmeyecek.

İdam edilmezse acımız dinmeyecek
Kadına yönelik şiddet bitmedi. Emine Bulut (38) da kurbanlardan biriydi. Genç kadın, 18 Ağustos'ta eski eşi Fedai Varan tarafından kızının gözleri önünde katledildi. Erkek terörü, yurdun dört bir yanında lanetlendi. Emine Bulut'un annesi Fadime Bulut, "Kızımın tek hayali devlet memuru olmaktı. Dışardan üniversite okuyordu. Ona müdür diye hitap ediyorduk. Her işimize koştururdu. 1 yıldır hasta bakıcılık yapıyordu. Evladımı öldüren caniye en ağır cezanın verilmesini istiyorum" dedi. Baba Ahmet Bulut ise devlet büyüklerine şöyle seslendi: "İdam çıkmadığı müddetçe bu acımız dinmeyecek. Bizim yaşadıklarımızı Allah kimseye yaşatmasın. Sadece Türkiye değil tüm dünya acımızı paylaştı. Avusturya, İngiltere, ABD, Almanya, Fransa ve Belçika'dan bile arıyorlar."Siyaset, spor ve sanat dünyasından Bulut'tan geriye kalan kızına destek sözü geldi.Kızının gözleri önünde eski eşini öldüren Fedai Varan cezaevinde....

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.