Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.08.2019 11:47
  • Son Güncelleme: 30.08.2019 11:51

Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan uyarısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: 'deki saldırılar Avrupa'ya yeni göç dalgası başlatabilir. , İdlib'deki gözlem noktalarına saldırı olmayacağı güvencesini verdi. petrol tankeri 'ye değil 'a gidiyor.

Bakan Çavuşoğlu'ndan İdlib uyarısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Norveç Dışişleri Bakanı Soreide ile yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

'de yaşanan gelişmeleri değerlendiren Çavuşoğlu, Türk ordusunun siyasi çözümün ardından Suriye'den çıkacağını ancak rejimin siyasi çözüme inanmadığını vurguladı.

Oslo'da konuşan Çavuşoğlu, 'deki saldırıların Avrupa'ya yeni bir göç dalgası başlatabileceğininin de altını çizdi. Çavuşoğlu ayrıca, 'nın rejim güçlerinin gözlem noktalarına saldırmayacağı yönünde güvence verdiğini söyledi.

Çavuşoğlu'nun gündemindeki konularda biri de Cebelitarık'ta bir süre alıkonulduktan sonra serbest bırakılan ve 'ye geleceği iddia edilen Adrian Darya isimli tankerdi. Çavuşoğlu, tankerin Türkiye'ye geleceği iddialarını yalanlayarak Adriyan Darya'nın 'a doğru gittiğini açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.