Bugünkü
Takvim

’li Büyükşehir Belediyesi’nde işçi kıyımı başladı! 953 kişi işten atıldı...

’li Büyükşehir Belediyesi’nde işçi kıyımı başladı. İşten atılanların sayısı 953’e ulaştı. Mağdurlar, belediyenin önünde eylem yaptı. “İşimize dönmek istiyoruz” diye haykırdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi () Başkanı Ekrem İmamoğlu, göreve gelmeden önce "Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız" açıklaması yaptı. Ancak CHP'li belediyede işçi kıyımı başladı. Onlarca işçi işten atıldı. Son olarak önceki gün 283 işçi daha SMS ile işten atıldı. Belediyede işine son verilen işçi sayısı ise 953'e ulaştı. İBB iştiraklerinden İSPARK, İSTAÇ, BELTUR ve İSTGÜVEN şirketlerinden işten çıkarılan işçiler, belediyenin önünde eylem yaptı. İşçiler "Bizim işten çıkarılmamız için hiçbir sebep yok. İşimize geri dönmek istiyoruz" diye haykırdı. Mesajla işinden olan İzzet Hilmi Sana ve Ahmet Uzel, "Her türlü hukuki hakkımızı kullanacağız. Mesajla gönderilmek onurumuzu incitti" ifadelerini kullandı.
İşten çıkarılan Burhan Güven, engelli oğluyla birlikte protestoya katıldı.

ERHAN ÖZTÜRK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.