Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.08.2019 15:47
  • Son Güncelleme: 30.08.2019 15:47

Başkan Erdoğan, Devlet Başkanı ile telefonda görüştü

Devlet Başkanlığı İdaresi Basın Servisi’nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ukrayna Devlet Başkanı ile telefon görüşmesi yaptığı belirtildi.

Erdoğan ile Zelenskiy telefonda görüştü

Açıklamada, dün telefonda görüşen Erdoğan ve Zelenskiy'nin, ile arasında her alanda iş birliğinin geliştirilmesi konusunda bir kez daha mutabakata vardıkları belirtildi.

İki liderin, bu yıl Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyi Topantısının düzenlenmesiyle ilgili görüş alışverişinde bulundukları bildirildi.

Açıklamada ayrıca, Erdoğan'ın, kısa süre önce yaptığı ziyareti hakkında Ukraynalı mevkidaşına bilgi verdiği, Türkiye'nin Ukrayna'nın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne olan desteğini yinelediği kaydedildi.

Zelenskiy ile Erdoğan, 7 Ağustos'ta 'da resmi temaslarda bulunmuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.