Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.08.2019 16:31
  • Son Güncelleme: 29.08.2019 16:34

Valiliği'nden flaş karar! 30 Eylül'e kadar...

'da yangın riski taşıyan ormanlık bölgelere 30 Eylül'e kadar sivil vatandaşlar için girişlerin kolluk kuvvetlerinin iznine tabi tutulduğu bildirildi.

Valilikten flaş karar! 30 Eylül'e kadar...

'da yangın riski taşıyan ormanlık alanlara 30 Eylül'e kadar sivil vatandaşlar için girişlerin kolluk kuvvetlerinin iznine tabi tutulduğu bildirildi.

Tavşanlı, Gediz ve Domaniç ilçelerinde bu ay çıkan yangınlar nedeniyle, yangın riski taşıyan ormanlık alanlara girişlerin kontrollü sağlanmasına yönelik Kütahya Valiliğince karar alındı.

Hava sıcaklıklarının 30 derecenin üzerine çıkması, nemin ise yüzde 20'nin altına düşmesinin yangın riskini artırdığına, kuvvetli rüzgarın da yangınların hızla yayılmasına neden olduğuna dikkat çekildi.

Valilikçe, söz konusu nedenlerle, yangın riskinin yoğun olduğu bölgelere 30 Eylül'e kadar sivil vatandaşların girişlerinin kolluk kuvvetlerinin iznine tabi olması yönünde karar verildi. Kararın, piknik ve mesire alanları ile tabiat parklarını kapsamadığı öğrenildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.