Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.08.2019 09:24
  • Son Güncelleme: 17.08.2019 17:04

Akşener'i sarsacak açıklama! istifa etti, İYİ Parti'nin 'kirli ağını' bir bir anlattı

İYİ Parti’nin eski medyadan sorumlu Başkan Yardımcısı , partideki bazı isimlerin Kongresi'nin fonladığı ile bağlantılı olduğunu söyledi. Taşkaya, "DDA gibi oluşumlar çeşitli STK'ları örgütleyerek ’de siyasete müdahale etmek istiyor. Bu kirli ağ bugün İYİ Parti'de karşımıza çıkıyor" dedi.

İYİ Parti'nin eski Medya ve Propagandadan Sorumlu Başkan Yardımcısı , partide üst görevlerde bulunan birçok kişinin Kongresi tarafından fonlanan "Denge ve Denetleme Ağı" () adlı kuruluşla bağlantılı olduğunu söyledi.

Taşkaya'nın verdiği bilgiye göre bu kişiler arasında, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, Siyasi İşler Başkanı Salim Ensarioğlu ve partinin kurucularından Selda Tandoğan Demirel öne çıkıyor. DDA, turuncu devrimlerin finansörü National Endowment for Democracy'nin () desteklediği bir organizasyon. Bu kuruluşların ile de bağlantılı olduğu öne sürülüyor.

ABD BAŞKANININ EMRİYLE KURULDU
Yeni Şafak'ta yer alan habere göre: ABD'nin büyük paralar aktararak kurduğu NED'in çatısı altında kurulan (NDI) mali desteği doğrudan ABD ve ABD Kongresi'nden alıyor. Bu kuruluşun ayağı DDA ile İYİ Partili isimlerin bağlantılı olduğunu belirten Taşkaya, "ABD Kongresi tarafından fonlanan organizasyon NED'in alt kuruluşu olan Ulusal Demokrasi Enstitüsü (NDI) ABD dışındaki ülkelerde sözde demokrasi projesi maskesiyle hareket ediyor" diye konuştu. NED, 1983'te 40'ıncı ABD Başkanı 'ın talimatıyla kuruldu. Taşkaya, "Ayrılıkçı, azınlıkçı gruplara müdahale eden bir örgüt İYİ Parti'ye çöreklendi" dedi. Reagan kuruluşun misyonunu, "Dünya'daki demokrasi hareketlerine yardım etmek ve desteklemek" şeklinde açıklamıştı.


Adem Taşkaya

SOROS'UN YENİ TEMSİLCİSİ Mİ?
Gezi İddianamesi ile Soros'la bağlantıları ortaya çıkartılarak deşifre edilen TESEV ve Açık Toplum Enstitüsü gibi vakıfların yerini DDA'nın aldığını söyleyen Taşkaya, "DDA gibi oluşumlar çeşitli STK'ları örgütleyerek Türkiye'de siyasete müdahale etmek istiyor" dedi. İYİ Parti temsilcilerinin de bu misyon doğrultusunda hareket ettiğine dikkat çeken Taşkaya, "Bu kirli ilişki ağı bugün İYİ Parti ve yönetim kadrolarında karşımıza çıkıyor. İYİ Parti Genel Başkanı 'in danışmanlarından tutun da partinin karar alma kademelerindeki kilit isimlerin yolu DDA ile kesişiyor" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.