Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.08.2019 16:30
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 09.08.2019 17:15
ABONE OL

'dan kaçış başladı! Trafik durma noktasında

tatillerini şehir dışında değerlendirmek isteyen lular bugünden yola çıkmaya başladı. Sabah erken saatlerden itibaren 'na gelenler de yoğunluğa neden oldu

istikametinde uzun araç kuyrukları oluştu. Trafik zaman zaman durma noktasına geldi.

Bu arada Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, trafik denetimlerini artırdı. Emniyet kemeri takmayan ve trafik kurallarına uymayan sürücülere cezai işlem uyguladı.

İSTANBUL HAVALİMANI DA DOLDU TAŞTI
'nda da yaz sezonu yoğunluğuna, bayram tatilcilerinin eklenmesiyle sabah saatlerinden itibaren iç ve dış hatlarda giriş noktalarında kuyruklar oluştu. Yerli ve yabancı yolcular, güvenlik aramalarının ardından giriş yaptıkları terminal içinde havalimanı personeli tarafından yapılan yönlendirmelerle uçuş işlemlerini yaptırdı. Yolcular, kontuarlarda bilet ve bagaj işlemlerini gerçekleştirmek için sıraya girdi. Yurt dışına seyahat edecek yolcular, pasaport işlemlerini yaparak uçaklarına yönlendirildi.

TAKVİYE PERSONEL GÖREVLENDİRİLDİ
Havalimanı işletmecisi 'dan yapılan açıklamaya göre, bayram süresince boyunca tüm operasyon ekibi görev başında olacak. İstanbul Havalimanı operasyon ekibi, yaşanması muhtemel yoğunluğa karşı da tüm önlemleri alırken özellikle yolcu yoğunluğunun yaşanacağı bagaj kontrol noktalarına ilave x-ray cihazları ile takviye personel koydu. Bunun yanı sıra yiyecek, içecek, otopark ve dinlenme alanlarında da yolcuların konforu için de gerekli düzenlemeler yapıldığı bildirildi.

THY 59 EK SEFER KOYDU
Öte yandan Türk Hava Yolları (), bayram tatili nedeniyle oluşabilecek yoğunluğu, 9 günlük süreçte İstanbul Havalimanı'ndan düzenleyeceği ek seferler ile çözüm bulmayı planlıyor. Bu kapsamda THY, 9-18 Ağustos'ta yurt içinde 59 ek sefer yapacak. Bayram tatilini de içine alan bu dönemde ortalama doluluk oranlarının yüzde 90'ın üzerine çıkması, tatil yörelerinde ise bu oranların yüzde 100'leri bulması bekleniyor.

KURBAN BAYRAMI'NA ÖZEL OTOPARK KAMPANYASI
Ayrıca İGA, 'nda İstanbul Havalimanı'nı kullanacak yolcular için özel otopark kampanyası yaptı. 08-11 Ağustos 2019 tarihleri arasında İstanbul Havalimanı otoparkına 10 günlük abonelik yaptıran yolculardan 7 günlük abone ücreti olan 298 TL alınacak. Kampanyaya 11 Ağustos 2019 saat 23.59'a kadar kayıt olunabilecek. Ayrıca havalimanına ulaşımda oluşabilecek yoğunluk için de Havaist otobüs seferlerinde herhangi bir aksaklık ve mağduriyet yaşanmaması için ekipler ve seferler arasındaki koordinasyonu da güçlendirdi.