Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.07.2019 10:11
  • Son Güncelleme: 25.07.2019 10:23

Yunan polisinden ’nün firar ekibine jet iltica hizmeti!

O.Ç. günlük yle gittiği ’nda “’cüyüm” diyerek iltica talep etti. Polisin otele yerleştirdiği genç 3 günde geçici kimlikle FETÖ’nün firar ekibine yönlendirildi. Atina’da bir FETÖ abisi O.Ç. ’yi mülakata tabi tuttu. Örgüt üyesi olmadığı anlaşılan gence VIP hizmet kesildi.

Yunan polisinden VIP hizmet! FETÖ'cüyüm deyince...

O.Ç., Bursa'da yaşıyordu. Hayalinde Avrupa'ya yerleşmek vardı ama bir türlü başaramıyordu. 2016 yılında bir arkadaşı günlük ile bir Yunan adasına gitmiş, oradan da Fetullahçı olduğunu söyleyerek Avrupa'ya geçmişti. Fetullahçı örgüt ile bir alakası olmayan O.Ç. de bu şekilde Avrupa'ya gitmek istiyordu. O.Ç., 1 Haziran 2019 günü Bursa'dan Çeşme'ye ulaştı. Oradan da günlük vize ile 'ın 'na vardı.

HEMEN FETÖ'CÜ MÜSÜN DİYE SORDULAR
İlk işi buradaki polis karakoluna varmak oldu. Türk olduğunu söyler söylemez Fetullahçı olup olmadığı soruldu. Onun da beklediği soru zaten bu idi… Fetullahçı gruptan olduğunu ve iltica etmek istediğini söyledi.TÜM MASRAFLARINI KARŞILADILAR
Sakız Adası'ndaki görevliler O.Ç.'nin işlemlerini jet hızıyla gerçekleştirdi. 3 gün içerisinde geçici kimlik kartı verildi ve iltica başvurusu onaylandı. Bu 3 gün içerisinde O.Ç. polis tarafından bir otelde misafir edildi. Bütün yeme-içme ve barınma masrafları polis merkezinde karşılandı. Eline geçici kimliği verilen O.Ç., Atina'ya yönlendirildi.

Atina'ya gelen 28 yaşındaki genç adam, Avrupa'daki başka bir ülkeye geçmek üzere araştırmalar yaparken barınmak amacıyla Yunan 'ne müracaat etti. Onlara da Fetullahçı yapılanmadan olduğunu söyledi. Fakat Yunan görevliler Göçmen Merkezi'nde yer olmadığını, şehirde bulunan gruplarıyla irtibata geçmesini tavsiye etti.

LETONYA MUHTARI YOL GÖSTERDİ
O.Ç., Twitter üzerinden Fetullahçı yapılanmada etkili olduğunu bildiği 'Letonya Muhtarı' isimli Twitter hesabıyla irtibata geçti. Örgütten olduğunu, Yunanistan'a kaçtığını, ortada kaldığını söyledi. Letonya Muhtarı isimli hesabı kullanan şahıs, birkaç telefon numarası yazarak bu kişilerle irtibata geçmesini söyledi. 4 ayrı örgüt sorumlusuyla görüşen O.Ç., sonunda 'Faruk abi' olarak kendisini tanıtan örgüt abisi tarafından Atina'daki bir hücre evine mülakata davet edildi.

MÜLAKATTAN GEÇEMEDİ
Mülakatı geçemeyen ve yeterli referans veremediği söylenen O.Ç., örgüt evlerine kabul edilmedi. Genç adam, örgütün hücre evlerine kabul edilseydi buradan FETÖ'cülerin organizasyonuyla Avrupa'da başka bir ülkeye geçebilecekti. Birkaç gün Atina'da otellerde konaklayan ve Avrupa'ya geçiş yolları arayan O.Ç. başarılı olamayınca Konsolosluk ve Büyükelçilik ile irtibata geçerek 'ye döndü.

FETÖ'CÜ OLMADIĞI ANLAŞILINCA ORTADA KALDI
O.Ç., "Sakız Adası'nda Yunan yetkililere Türk olduğumu söyler söylemez FETÖ'cü olup olmadığımı sordular. Öyle olduğumu söyleyince de çok iyi davrandılar. Başka mülteciler karakoldaki banklarda yatarken beni otele gönderip tüm masraflarımı karşıladılar. Atina'da FETÖ'cüleri kendilerinden olduğuma ikna edip orada bir hücre evine yerleşebilseydim Avrupa'ya geçişimi garanti altına almış olacaktım. Fakat FETÖ'cülerin istedikleri referansları veremedim. Kendilerinden olduğum yalanını onlara yutturamadım. Yuttursaydım şimdi her şey bambaşka olacaktı" dedi.


SABAH

kalan karakter 1000

selim. selim.

YUNANDAN DOST ,AYIDAN DOST OLMAZ..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.07.2019 12:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.